Vrijwilliger op stap Gewin boven waarde Verkeerde ramen zichtassen langs de radialen. Daarnaast zou bij elk plan voor hoogbouw een HER (Hoog bouw Effectrapportage) moeten worden opgesteld. Een dergelijke hoogbouwvisie zal duidelijkheid scheppen zowel naar het bestuur van Amersfoort als naar ontwik kelaars en architecten. Hiermee voorko men we ruimtelijke dwalingen als The Spot.' Vink is van mening dat het huidige bestuur te veel overlaat aan de markt, regie ont breekt. 'Het gewin van ontwikkelaars dreigt nu boven de collectieve waarde van een geliefd stadsbeeld geplaatst te worden. Als argument vóór The Spot wordt erop gewe zen dat aan de Stadsring al diverse hoge gebouwen zijn verrezen. Achteraf is nie mand blij met deze verkeersader dus laten we vooral leren van onze fouten en voor komen dat hoogbouw zich verder agressief Het ruimtelijk DNA van Amersfoort. Rode lijnen van Nico Vink. opdringt tegen de historische binnenstad, zoals nu dreigt te gebeuren. De gemeente moet zijn zaakjes op orde hebben om aan vallen tegen de historische stad te pareren.' Als stedenbouwkundige denkt Vink altijd van groot naar klein, andersom werkt vol gens hem niet. Op de terugweg naar het station blijkt dat Vink ook goed in het klein kan denken. 'Ik heb twee keer ons eigen huis gerestaureerd. De eerste keer was een vervallen zeventiende-eeuwse vakwerk boerderij in Limburg, de tweede keer een fin-de-siècle woonhuis hier in Amersfoort. Het was een karakteristiek pand, maar er zat een nieuwe gevelindeling uit de jaren zestig in en die wilde ik heel graag vervan gen voor een historisch correcte pui. Helaas had het pand, als enige in het straatblok, geen monumentenstatus vanwege die moderne aanpassing. Uiteindelijk heb ik de gemeente zover gekregen om het huis op de monumentenlijst te zetten, gekoppeld aan een bescheiden subsidie voor de res tauratie van de voorgevel. Daar was ik echt heel blij mee. Je woont in een authentiek pand, maar er zitten de verkeerde ramen in. Daar kon ik echt niet mee leven.' ITOOST Schets van Nico Vink met zichtlijnen vanaf de Utrechtseweg. 30 HEEMSCHUT juni 2018

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2018 | | pagina 30