Nico Vink, Heemschut Utrecht Vrijwilliger op stap Door het ontbreken van een gemeentelijke hoogbouwvisie krijgen ontwikkelaars vrij spel om het historisch aangezicht van Amersfoort aan te tasten. Hoe lang nog bepaalt de iconische Onze Lieve Vrouwetoren de beleving van het historische stadsbeeld? Nico Vink van Heemschut Utrecht probeert Amersfoort te behoeden voor nóg een historische vergissing. Jephta Dullaart Eigen schetsen Niet opnieuw beginnen, maar verbeteren Gezamenlijk lopen Nico en ik van het sta tion naar de binnenstad. Ik begeef mij in een lopend college ruimtelijke DNA van Amersfoort. Als stedenbouwkundige, wel iswaar met pensioen, kijkt en denkt Vink in zichtassen, ruimtelijke proporties en onderlinge samenhang tussen gebouwen en openbare ruimte. Hij neemt mij mee naar een braakliggend terrein op de hoek van de Utrechtseweg met de Stadsring, net buiten de historische binnenstad. 'Vanuit welke richting je Amersfoort ook benadert, je kan je altijd oriënteren op de Onze Lieve Vrouwetoren die hoog boven de bebou wing van de binnenstad uitkomt. De toren functioneerde juist vanwege zijn hoogte en goede zichtbaarheid als "Nulpunt Rijks driehoeksmeting Kadaster"', begint Vink zijn betoog. 'Nu ligt er een plan om een 45 meter hoog woongebouw met versprin gende terrastuinen te bouwen. Als je vanuit de Utrechtseweg de stad in komt, zal dit nieuwe gebouw The Spot het zicht op de Onze Lieve Vrouwetoren ernstig verstoren.' Vink haalt uit zijn aktetas een schetsje van eigen hand. 'In de renderings van het archi tectenbureau KCAP wordt de zichtlijn vanaf Nico Vink voor de toren van de Onze Lieve Vrouwekerk. 28 HEEMSCHUT juni 2018

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2018 | | pagina 28