Het eiland Tholen Excursies Agenda Zaterdag 29 september organiseert de commissie Groningen een excur sie naar het Nationaal Landschap Middag-Humsterland. Nadere gege vens volgen. Op zaterdag 9 juni organiseert Heemschut Zeeland een excursie over het eiland Tholen. Tijdens de busexcursie wordt de bijzondere relatie tussen de Amerikaanse president Roosevelt en Oud-Vossemeer uitgelegd. Op de oude veiling in Sint Annaland kunt u via de veilingklok meebieden op streek producten en in het oude stadhuis van St. Maartensdijk wordt de lunch geserveerd. U maakt kennis met de historie van de stad Tholen middels een presentatie door een bekende inwoner van de gemeente. Het stadhuis en-of de gasthuiskapel worden bezocht. Na een afsluitende borrel brengt de bus u weer terug naar het vertrekpunt, het station van Bergen op Zoom. Inschrijven voor deze excursie kan via een email aan ja.pleijte@scez.nl dan wel tele fonisch via 0118 67 06 07 (van dinsdag t/m vrijdag). Het maximum aantal deelnemers is 50. De prijs en overige gegevens worden nader bekend gemaakt. Bruisend Amsterdam Noord Op zaterdag 30 juni organiseert Heem schut Amsterdam een excursie naar de overkant van het IJ in het bruisende Amster dam Noord. Bij deze excursie ligt het accent op hergebruik. 10.30 uur. Verzamelen bij de pont naar de NDSM-werf (lijn 906). Achterzijde CS. Eerst varen we met de pont over het IJ naar het NDSM-terrein, waar een kopje koffie op u staat te wachten. Hier voegen zich twee gidsen bij ons voor een tour over het terrein. 11.45 uur. Per bus naar het dijkdorp Schel- lingwoude waar we onder andere de Oran jesluizen en de 17de-eeuwse Schelling- wouder kerk bezoeken. Vervolgens rijden we door oud Amsterdam Noord naar het Hamerkwartier, het bedrijventerrein dat zal worden omgevormd tot een bruisende nieuwe woonwijk. Hier staat de lunch voor u klaar met uitzicht op het IJ. Na de lunch brengt de bus ons via een andere route naar de historische Van der Pekbuurt. Hier krijgen we nog een kleine rondleiding. Aansluitend drinken we een glas op een spannende locatie en kunt u op eigen gelegenheid drie minuten lopen naar de Tolhuispont, die u weer naar de achter zijde van Amsterdam Centraal brengt. De kosten zijn 49,50 voor leden en 52,50 voor niet-leden. Aanmelden via de web site van Heemschut www.heemschut.nl of telefonisch via 020 6225292 (m/di/do) onder vermelding van naam, emailadres en mobiele nummer. Er is een maximaal aantal kaarten beschikbaar. De kerk van Schellingwoude. februari 2018 HEEMSCHUT 45

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2018 | | pagina 45