AVAl THO Het Korenmetershuis is sinds 1967 de zetel van erfgoedvereniging Bond Heemschut. Geen wonder dat wij het 'ons huisje' zijn gaan noemen. Het kantoor aan de Nieu- wezijds Kolk ligt midden in het centrum van Amsterdam. Alledaagse stadsproble- men gaan daarom niet aan ons voorbij. Waren het nog de krakers in de jaren '80, tegenwoordig trekken rijen buitenlandse toeristen langs het Korenmetershuis. Gezel ligheid troef. En bij gelegenheid laten we ook wel eens wat toeristen meegenieten van de schoonheid van het gildepandje uit 1620. Minder gecharmeerd is Heemschut echter van de hoeveelheid fietsen die tegen diefstal aan de diefijzers voor de souterrain vensters van het Korenmetershuis werden vast gemaakt. Er waren dagen dat wij eerst een paar fietsen moesten verplaatsen om maar de trap naar de deur te kunnen berei ken! Op initiatief van onze onderhuurder, de Nederlandse Tuinenstichting, zijn dankzij subsidie van de gemeente nu mooie plan tenbakken langs de lange gevels van het Korenmetershuis geplaatst. Zo krijgt niet alleen de buurt een groenere uitstraling, maar kunnen er ook geen fietsen meer aan ons huisje worden vastgeketend. We zijn benieuwd hoe dit nieuwe stadslandschap zich zal ontwikkelen als de planten - die ver wijzen naar het graan waarvan de inhouds maten werden geijkt door het gilde - zich straks in hun zomerse groei tonen. O Meer weten over het Korenmetershuis? <D www.heemschut.nl/organisatie/het- C O m korenmetershuis/ februari 2018 HEEMSCHUT 41

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2018 | | pagina 41