Nieuwjaarsbijeenkomst Gezond en duurzaam verwarmen of koelen COPPES. Partner Ingezonden: BioClina Winnaar/^ Met ruim 75 leden heeft het bestuur op 12 januari het glas geheven op het nieuwe jaar. Tijdens de bijeenkomst in het Lloyd Hotel in Amster dam werd teruggekeken op 2017 en vooruit gekeken naar 2018. Het jaar 2018 belooft voor Heemschut een druk jaar te worden. Naast al het beschermingswerk in de provincies staan er ook grote landelijke thema's te wachten. Zoals het inventariseren van interieurensembles, de Nationale Omgevingsvisie en de problematiek van agrarisch en reli gieus erfgoed. Ook de aardbevingen en de schade daarvan in Gronin gen hebben onze aandacht. Een beladen onderwerp zal ook dit jaar de Muur van Mussert worden, waar wij pleiten voor een rijksmonumen tale status. De nieuwjaarsbijeenkomst was voor velen een moment om even bij te praten met bekenden. Ook was een uitgebreide rondleiding door het Lloyd Hotel: een hotelgebouw op het Lloyd-complex in het Oostelijk Havengebied van Amsterdam dat in opdracht van de Konink lijke Hollandsche Lloyd (KHL) is gebouwd. Erfgoedvereniging Bond Heemschut Nieuwezijdskolk 28 1012 PV AMSTERDAM BOUWBEDRIJF Bouwbedrijf Coppes b.v. Sint Gerlach 1 9 6301 JA Houthem-Valkenburg Telefoon: (043) 608 94 00 Fax: (043)608 94 01 E-mail: info@bouwbedrijfcoppes.nl Internet: www.bouwbedrijfcoppes.nl IBAN: NL33 RABO 0153 3390 98 RABONL2U NL87 ABNA 061 9 9667 34 ABNANL2A 633084 NL80365321 9B01 Betreft: artikel "De stand van zaken: Aanwijzingsbeleid monumenten" in uw blad Heemschut, uitgave september 2017 Valkenburg aan de Geul, 19 december 2017 Geachte heer, mevrouw, Onderstaand een reactie op het in de aanhef genoemde artikel inzake de omgang van gemeenten met monumenten en hun monumentenbeleid. Als directeur van Coppes Bouwbedrijf BV, sinds 1845 gespecialiseerd in het restaureren van gebouwen - 'Herstellen naar de oorsprong' is ons motto, stoor ik mij reeds geruime tijd aan het feit dat gebouwen pas een beschermde status krijgen als deze door de gemeente of het Rijk als monument zijn aangewezen. Naar mijn mening wordt hiermee een belangrijke - zo niet de belangrijkste - categorie gebouwen veronachtzaamd. Het gaat wat mij betreft veel meer over de niet als monument aangewezen en geregistreerde panden, kerken, kapellen en wat dies meer zij. Deze gebouwen zijn vaak gezichtsbepalend voor directe maar ook wijde omgeving van de plek waar ze staan echter genieten niet de beschermde status van een monument. Dit heeft veelal te maken met'voorkennis'van ambtenaren c.q. colleges. Een mooi voorbeeld hiervan in Zuid Limburg is het pand van de graanhandel tegenover de kerk in Eys. Ook hier had de gemeentelijke overheid met de plaatselijke bouwvereniging andere plannen. Hoe het ook zij, het idyllische dorp Eys, is onherstelbaar beschadigd. En dit ondanks het feit dat alle inwoners en bekenden dit niet wilden zien gebeuren. Ik zou u - na ruim 50 jaar werkzaam te zijn in de restauratiewereld - nog legio voorbeelden kunnen geven, maar die zal u waarschijnlijk zelf ook wel kennen. Derhalve is het volgens mij nu de hoogste tijd dat alle beeldbepalend cultuurhistorisch erfgoed in welke vorm dan ook van een beschermende titel worden voorzien. Hier is alle energie van alle betrokken partijen voor nodig en derhalve hoeft naar mijn mening géén energie meer in beschermde monumenten gestoken te worden. Met vriendelijke groet, Coppes Bouwb rijf B.V. H.N. Degens, directeur Plafond- en wandverwarming/koeling en vloerverwarming BioClina capillaire klimaatmatten als oppervlakte afgiftesysteem geeft verwarmen d.m.v. straling vanuit plafond, wand of vloer en koelen vanuit plafond of wand, een nieuwe dimensie. Vanwege zeer efficiënte activering, dicht aan de oppervlakte (2-6 mm), kleine capillaire PP buisjes (0 4,3 mm) met geringe onderlinge buisafstand (20 mm) en het kleine temperatuur verschil tussen aanvoer en retour (3K), kunnen ruimten al voldoende worden verwarmd met watertemperaturen van 30/27°C. Energiebesparing 50%. Voordelen: Verwarmen of koelen met één systeem Voor zowel renovatie als nieuwbouw 100% corrosieveilig, lange levensduur 15 jaar systeemgarantie Onderhoudsvrij, geen verstoppingen Minimale inbouwhoogte Onzichtbaar weggewerkt in (leem)stuc Zeer korte reactietijd: 6 - 10 min Voorkomt condensatie en schimmel Superieur comfort, geen stofcirculatie Infraroodstralingsverwarming met BioClina BioClina is een superieure stralingsverwarming/koeling en functioneert met lage c.v.-water- temperaturen en hoge gekoeld water temperaturen. De IR-straling zorgt ervoor dat de niet verwarmde wanden of vloeren direct door het stralingsplafond worden aangestraald. De wand- en vloertemperatuur is daardoor hoger dan de ruimteluchttemperatuur, waardoor deze condensatie en schimmel voorkomt. Dit in tegenstelling tot een convectieve verwarming. Navos Klimaattechniek B.V. Kleveringweg 20, 2616 LZ Delft T: 015 - 215 37 28 W: www.BioClina.nl E: BioClina@navos.nl Innovatieprijsh\ ENERGIE2009« DÉ VAKBEURS VOOR OPTIMAAL BESPAREN Duurzaam Gebouwd

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2018 | | pagina 37