Special Ruimtelijk erfgoed Communicatiemiddel Bezoekerscentrum Dijkhuiscomplex Jaarsveld. en rechtstreekse digitale toegang te heb ben. Als de informatievoorziening op orde is, kunnen planvormers immers snel con troleren hoe de historische situatie in het plangebied was. Acht waterschappen behe ren zelf het historisch archief en hebben dat goed ontsloten. De overige waterschappen hebben het archief elders ondergebracht. Van die overige dertien waterschappen hebben zes waterschappen geen informatie op de website over het historisch archief. (Figuur 2) Twee waterschappen (Water schap Hollandse Delta en het Hoogheem raadschap Hollands Noorderkwartier) heb ben op de website informatie opgenomen over de collectie roerend erfgoed. Deze col lecties zijn digitaal ontsloten. (Figuur 2) Ten tweede: weet een waterschap wat het aan gebouwd erfgoed in huis heeft? De meeste waterschappen, op twee na, heb ben het gebouwde erfgoed laten inventa riseren. Deze inventarisaties zijn vaak de basis voor de digitale informatie over het gebouwde erfgoed. Toch ontbreekt informa tie over het ruimtelijke erfgoed op de web site van acht waterschappen. (Figuur 2) Ten derde: is informatie over ruimtelijk erf goed makkelijk te vinden op de websites van waterschappen? Dat is heel verschil lend. Drie waterschappen presenteren het erfgoed op een interactieve kaartlaag meteen op de startpagina van de website Noorderzijlvest, Hunze en Aa's en Schelde- stromen. Andere waterschappen bieden informatie over monumentale objecten en erfgoed aan onder tabbladen met titels als: organisatie, over ons, ons werk, kennis en informatie, leren over water, water bele ven, recreatie, genieten van het water of mooie plekjes kijken. Op de websites van acht waterschappen is geen informatie over ruimtelijk erfgoed te vinden. Twee water schappen (Wetterskip Fryslan en het Water schap Rijn en IJssel) hebben de informatie op een separate erfgoedwebsite onderge bracht. Ten vierde: hoe zetten waterschappen cul tuurmonumenten in als een communicatie middel naar het publiek? Ook dat geeft een indruk van de mate waarin waterschappen februari 2018 HEEMSCHUT 25

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2018 | | pagina 25