Karin en Kees de Boer-Wagenvoort, 'winkeliers' te Lochem Nieuwe leden Regelmatig melden zich nieuwe leden bij Heemschut. Maar wie zijn zij en waarom voelen zij zich betrokken bij de bescherming van ons erfgoed? In deze rubriek introduceren we de nieuwkomers bij Heemschut. Deze keer Karin en Kees de Boer-Wagenvoort uit Lochem. Eric LeGras Nuttig werk Karin en Kees kochten een winkelwoon huis in het stadje in de Achterhoek. Karin: 'Gebouwd in 1890, met een handgemaakte winkelinventaris uit 1947. Er is nog veel origineel in het pand. We hebben mevrouw Hassink, de oude eigenares, en Stien die haar jarenlang hielp in de kruideniers winkel en die later overnam en tot 2004 voortzette, goed leren kennen. Zodoende hebben we ook hun verhalen kunnen opte kenen.' 'De winkel van Hassink' is meer dan gebouwd erfgoed en een bron van verhalen: 'Het is ook een bindend element in de gemeenschap van Lochem. Toen we de winkel, het bijbehorende pakhuis en het stadsboerderijtje erachter gingen opknappen, kregen we regelmatig positieve reacties. Buurtbewoners stap ten van hun fiets of zetten hun auto aan de kant om te zeggen dat ze blij waren dat het pand gespaard bleef. Voor veel inwoners van Lochem is de winkel een deel van hun jeugd.' Karin en Kees werden lid van Heemschut op de Erfgoedfair in Hoevelaken. Ze liepen langs de stand, maakten een praatje en gaven zich op. Karin: 'We vonden dat Heem schut nuttig werk doet, vandaar.' Het lidmaatschap lijkt een logisch gevolg van de aankoop van het pand, waar Karin enthousiast over praat: 'We proberen zo veel mogelijk te behouden, met name ook de sfeer. Maar we moeten keuzes maken. Wat doen we bijvoorbeeld met het behang? Welke laag bewaren we? Wij kijken nu aan tegen bruine bloemen uit de jaren twintig van de vorige eeuw. Niet onze smaak, maar het heeft ook wel weer wat. De verschillende lagen zijn trouwens wel netjes gedocumen teerd. Of de tegeltjes bij de kachel. Die vind ik niet mooi maar ze blijven bewaard. Het is steeds kiezen en dat is niet eenvoudig.' Voor het winkelpand hadden Karin en Kees aanvankelijk geen bestemming: 'Toen de opening van Open Monumentendag 2016 in Lochem deels bij ons in de winkel plaats vond, leek dat een mooi moment om de winkel weer een sociale functie te geven. Wij spelen nu ruim een jaar hobbymatig winkeltje. Zoveel als mogelijk, is de winkel aan de Emmastraat 7 op vrijdag en zaterdag open van 10.30 tot 16.00 uur. Iedereen is welkom, ook voor koffie. Als we tijd over hebben dan gaan we ook vrijwilligerswerk doen, onder andere voor Heemschut.' Stmltg*"

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2018 | | pagina 22