Amsterdam spelend leren kennen Speciale lezersaanbieding Waarom een bordspel? Het begon als een ludiek idee. Een bordspel over erfgoed in Amsterdam! Nienke van Hassel, John Coppens, Otto Storm van 's Gravesande en Esther Mutsaers kenden elkaar al wel, maar hebben allemaal een andere beroepsmatige achtergrond. Uiteindelijk bleek dat de kracht bij het ontwikkelen van dit project. Karei Loeff 'Iedere Amsterdam-liefhebber zou dit spel in huis moeten hebben'. Aldus locobur gemeester Eric van den Burg tijdens de lancering van het gloednieuwe spel in het Scheepvaartmuseum. Esther Mutsaers, een van de co-founders; 'In dit spel komen pas sie en nostalgie samen. Liefde voor de stad, voor monumenten en weer echt contact met elkaar. Het is onze manier om iedereen mee te laten genieten van het bijzondere van Amsterdam; de prachtige grachten, de mooie monumenten en het typerende Amsterdamse karakter. Voor die stad moe ten we samen zorgdragen. Daarom hebben we Patrimonia© ook zo lokaal en duurzaam mogelijk geproduceerd en het laten druk ken door de duurzaamste drukker van de wereld. De pionnen zijn gemaakt van gere cycled plastic, voor een deel gemaakt van plastic afval uit de grachten. De grachtblok kers zijn gezaagd uit hout van een boom uit Amsterdam Noord. Iedereen die een spel koopt draagt dus een klein steentje bij aan het behoud van de stad Amsterdam.' Patrimonia© Amsterdam is een strategisch bordspel voor twee tot zes personen. Al Bestel je eigen spel met kortings code VRIEND via www.patrimonia.nl en betaal slechts 40 euro, in plaats van 44,95 euro. De aanbieding is geldig tot 31-01-2018. varend door de grachten verzamel je de juiste materialen om de mooiste monumen ten te restaureren. Naast tactisch inzicht heb je flink wat lef, en soms een beetje mazzel nodig. Onderweg ontdek je leuke feitjes over de verschillende monumenten en volgens Amsterdams gebruik mag er over alles onderhandeld worden. De uitkomst blijft tot de laatste seconde spannend Nienke van Hassel: 'Gewoon, omdat er in dit digitale tijdperk eigenlijk niets leuker is dan met z'n allen om de tafel zitten en lol hebben. Het speelbord omvat vijftig monumenten. Op de 'momumentenkaarten' staan bijzondere weetjes. Zo leren Amster dammers en niet-Amsterdammers de stad op een plezierige manier beter kennen.' Heemschut Amsterdam was zo enthousiast over het idee dat zij dit unieke crowdfunding project vanaf het begin heeft ondersteund. Sebas Baggelaar: 'Het spel is een sym pathiek initiatief om erfgoed van de stad nu eens op een andere manier onder de aandacht te brengen. En als dank voor de ondersteuning is ons eigen landelijk bureau Het Korenmetershuisje opgenomen op het bord, compleet met een vraag over de voor malige functie en de vermelding van onze CD vereniging. C/3 De makers zijn er terecht trots op dat het spel, in een Nederlandse en een Engelsta- CQ lige versie, onder andere te verkrijgen is bij y het Rijksmuseum. december 2017 HEEMSCHUT 9

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2017 | | pagina 9