Voordeel als heemschutter Colofon Landelijke bouwkunst BOUWKUNST Bt Word lid van Heemschut! LANDtLIJKt Piet.Opd Piet Opdam vervaardigde in eigen beheer een prachtig boek over boerderijen in Nederland. Aan de hand van vele oude en nieuwe foto's en tekeningen toont de auteur de schoon heid van karakteristieke, monumentale boerderijen in Nederland. Het boek omvat een totaaloverzicht van alle Nederlandse boerderijtypen, van de Noord-Hollandse stolp- tot de Limburgse vakwerkboerderij. De circa 175 geselecteerde boerderijen vallen op door hun klassieke vormgeving, details of mooie ligging in het landschap. De oude foto's en tekeningen zijn afkomstig uit het archief van de Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed. Het boek is ook een ode aan de 'ambachtelijke dorpstimmerman' die een onderschatte rol speelde bij de bouw van de boerderijen en die met veel gevoel voor ver houdingen, vakmanschap en degelijk hand werk, talloze traditionele boerderijen op het platteland tot stand heeft gebracht. Hierbij was niet esthetiek het uitgangspunt, maar praktische overweging en functionaliteit. Het boek verschijnt in een beperkte oplage. Leden van de Heemschut kunnen het boek bestellen voor de speciale ledenin tekenprijs van 37,50 euro (incl. verzend kosten). De normale prijs bedraagt 47,50. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij het landelijk bureau van Heemschut via info@heemschut.nl, onder vermelding van naam en adres. Via de uitgever krijgt u dan nader bericht. www.landelijkebouwkunst.nl. Boerderij in Haaksbergen. Ja, ik ondersteun de doelstelling van Heemschut en word lid. Naam: De heer mevrouw firma organisatie Adres: Postcode Telefoon: Plaats: Email: Handtekening: Het lidmaatschap bedraagt minimaal 35,- per jaar, jongeren <25 15,-, bedrijven 70,-. U ontvangt van ons een acceptgirokaart en Het monumentenboek als welkomstgeschenk. U kunt deze bon in een ongefrankeerde envelop sturen naar: Bond Heemschut, Antwoordnummer 3808, 1000 PB Amsterdam Heemschut is het kwartaaltijdschrift voor leden van de Bond Heemschut, de vereniging tot bescherming van cultuurmonumenten in Nederland. Opgericht in 1911. Beschermvrouwe: Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Beatrix der Nederlanden. Jaargang 94 no. 4, december 2017 Redactie Anne-Marie ten Cate, eindredactie Jephta Dullaart Eric le Gras Willem Heijbroek Ruud Kuipers Karel Loeff, hoofdredactie Christian Pfeiffer Norman Vervat Redactieadres redactie@heemschut.nl Grafische productie en bladcoördinatie Pack Parcel BV, Nieuwegein m.m.v. Pencilpoint online offline design, Woerden Advertenties Bureau van Vliet, Zandvoort 023-571 47 45 zandvoort@bureauva nvliet.com Losse nummers Prijs 5,95, incl. verzendkosten 7,50. Bestellen via www.heemschut.nl Erfgoedvereniging Bond Heemschut Nieuwezijds Kolk 28, 1012 PV Amsterdam 020-622 52 92 www.heemschut.nl info@heemschut.nl Contributie Individuele leden minimaal 35,- Gezinslidmaatschap 45,- Jongerenlidmaatschap (tot 25 jaar) 15,- Rechtspersonen en bedrijven 70,- Opzegging alleen schriftelijk en voor 1 december. ISSN 0017-9515 Rabo-rekening nummer IBAN NL 36 RABO 01462.53.388 Excursie-rekening IBAN NL 33 RABO 01462.53.442

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2017 | | pagina 46