Verenigingsnieuws Peter Schat Noord-Hollanders worden opgeroepen om vervallen stolpen te melden op het online meldpunt. Komt de actie voor deze stolp in Hauwert nog op tijd? Per jaar verdwijnen ongeveer dertig stolpen uit het Noord-Hollandse landschap. Sloop en brand zijn de voornaamste oorzaken dat deze karakteristieke piramidevormige boerderijen uit de 16de en 17de eeuw ver loren gaan. Heemschut Noord-Holland is met de Boerderijenstichting Noord-Holland en het Westfries Genootschap de cam pagne Red de Stolp gestart! Het bestuur van Heemschut heeft daarvoor een budget ter beschikking gesteld en ook de andere betrokken partijen dragen bij. Wat is het probleem met de Noord-Hol landse stolp? Provinciale of gemeentelijke bescherming ontbreekt veelal, bestem mingsplannen regelen niks en ondersteu ning voor bezitters van deze specifieke bouwwerken is er niet of nauwelijks. Heem schut zet, met de raadsverkiezingen in zicht, zwaarder op in om dit probleem op de politieke agenda krijgen. De commissie is gestart met invloed uitoefenen, door mid del van een brief aan alle politieke fracties in de provincie. Er is nu een meldpunt voor bedreigde stolpen via www.reddestolp.nl. Dat moet leiden tot een lijst met stolpen die acuut onze aandacht nodig hebben. Noord Hollanders moeten op de hoogte worden gebracht van de problemen die er zijn. Politici worden opgeroepen creatief en bui ten de lijntjes te denken. Creëer door mid del van herbestemming hotspots, breng kansen in kaart, maak de stolpen onderdeel van een duurzame remedie tegen de krimp en bekijk welke huisvestingsmogelijkheden de prachtige en historische stolpen kunnen bieden, alvorens te besluiten ze plat te laten gooien en er nieuwbouw toe te staan. Op 29 november ging in het stadhuis van Alk maar officieel de campagne Red de Stolp van start. Noord-Hollanders worden opge roepen om via de site www.reddestolp.nl bedreigde stolpen te melden, opdat deze ico nische gebouwen veilig gesteld worden! Sloop van oude stolpen vindt nog heel regel matig plaats. december 2017 HEEMSCHUT 45

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2017 | | pagina 45