Ltf i' 34 38 42 45 HEEMSCHUT Utrechtse gevelkunstwerken Monumentenstatus helpt verffabriek Het GAK-gebouw in Hilversum Stolpen op politieke agenda Omslag: eRFGoeDveRenicinc Nieuwjaarsbijeenkomst INHOUD Schoorstenen in het landschap Van stoom naar stroom Snelle reacties, stevige coalities De Rogstraat in Grave Het Kabinet Rutte III kwam in oktober met zijn plannen naar buiten. In de komende kabinetsperiode komt een extra financiële impuls van 325 miljoen euro voor erfgoed beschikbaar. Dat is uiteraard een heugelijk gegeven en is mede het resultaat van een intensieve lobby vanuit Heemschut en andere erf goedorganisaties, aangesloten bij de Federatie Instandhouding Monumen ten (FIM). Deze extra impuls betekent echter niet dat de fiscale aftrek voor particuliere monumenteneigenaren in stand wordt gehouden. Heemschut blijft de ontwikkelingen voor u nauw lettend volgen. Enerzijds onder meer door het meedenken met de Raad voor Cultuur die de nieuwe bewinds persoon in deze adviseert, anderzijds binnen het project Erfgoed Telt, opge start door het Ministerie van Onder wijs, Cultuur en Wetenschappen. Ondertussen zetten we ook hard in op de Nieuwe Omgevingsvisie die de Rijksoverheid in 2018 zal presen teren. In de eerste voorbereidingen was erfgoed immers afwezig. Eco nomie, bereikbaarheid en natuur leken de hoofdtoon te gaan voe ren. U en wij weten als geen ander dat erfgoed(behoud) van essentieel belang is voor een vitale leefomge ving. En dat erfgoedbehoud juist het verschil maakt in de ruimtelijke kwali teit; zowel in dorpen en steden als in de landschappelijke omgeving. Met uw steun zetten we die lobby voort, zowel landelijk als lokaal. De Paterskerk in Eindhoven. Er zijn zorgen om het behoud van delen van het interieur. Foto: Alex Kok Het bestuur nodigt de leden van Heemschut van harte uit voor de nieuwjaarsbijeenkomst in het Lloyd Hotel in Amsterdam. Deze vindt plaats op vrijdagmiddag 12 januari 2018. Er is een gratis rondleiding en we kijken terug op 2017 en vooruit naar 2018. Opgave graag via kampen@heemschut.nl Karel Loeff, directeur

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2017 | | pagina 3