Bestuurlijke vernieuwing Erespelden uitgereikt Verenigingsnieuws In maart van dit jaar is gediscussieerd en zijn nieuwe uitgangspunten geformuleerd voor een vernieuwde ambitie van de ver eniging. Vorig jaar werd op verschillende momenten aangekondigd dat, naar de mening van het bestuur, de bestuursstruc tuur van onze vereniging geactualiseerd en aangepast zou moeten worden. Naast de ambitie-uitgangspunten, waarbij kennisont wikkeling, samenwerking en ondersteuning van de verschillende commissies speer punten zijn, is ook de bestuurlijke vernieu wing op de agenda gezet in de vorm van een 'Ambitienota'. Deze is geagendeerd en besproken op de Algemene Vergadering van Leden in Den Bosch in juni 2017. Gesteund door de discussie tijdens de AVL zijn de concept-ideeën rond de bestuurlijke ver nieuwing door het bestuur verder uitgewerkt in een notitie. Deze nota zal door leden van het Dagelijks Bestuur persoonlijk worden besproken binnen de commissies. Begin 2018 zal er een bijeenkomst belegd worden, zodat we de reacties van onze leden direct kunnen vernemen. De aanpas singen zullen gevolgen hebben voor de Sta tuten en het Huishoudelijk Reglement. Het streven is om tijdens de Algemene Verga- dering van Leden op 1 juni 2018 de nieuwe Statuten en het Huishoudelijk Reglement vast te stellen. Via onze website komen alle relevante stuk ken over dit onderwerp beschikbaar. De bijeenkomst vindt plaats voorafgaand aan onze nieuwjaarsbijeenkomst op 12 januari in Amsterdam. Meer informatie ook via onze site of telefonisch. Uw reacties op de voorstellen vernemen we graag tijdens de bijeenkomst of uiterlijk 1 februari per email of per post. Namens het bestuur Ir. P.P. Bosch, secretaris a.i. Op 20 oktober reikte voorzitter Christiaan van Oordt namens het bestuur van Heem schut aan de heer Mr. Peter Neukirchen de erespeld uit van de vereniging. De heer Neukirchen was meer dan 12 jaar actief in Huldiging Peter Neukirchen erespeld. de commissie Zuid-Holland, als secretaris en waarnemend penningmeester. Typerend voor hem is, dat hij zich jarenlang ten volle voor het behoud van het erfgoed in Zuid-Holland heeft ingezet en daarnaast een grote, kritische bijdrage heeft geleverd aan de meningsvorming over de (koers van) de vereniging. De commissie Zuid-Holland is hem voor al zijn werkzaamheden bijzon der erkentelijk. Aan ing. Henk Dirkx werd op 6 november door directeur Karel Loeff namens het bestuur de erespeld van Heemschut uitge reikt. Dirkx studeerde af als architect aan de Academie van Bouwkust in Amsterdam en werkte bij diverse architecten, onder andere bij Duintjer. Hij startte een eigen bureau in Amsterdam en realiseerde in die stad, maar ook in plaatsen als Zoetermeer en Bergen interessante nieuwbouw- en res tauratieprojecten. Zijn hart ligt al heel lang bij het behoud van ons cultuurgoed. Hij begon ruim 25 jaar geleden als technisch adviseur van de commissie Noord-Holland, regio Gooi, Vecht en Amstel. In de beginja ren was hij ook actief in Amsterdam. Op een rustige en weloverwogen manier pakte hij menig zaak op en liet op deskundige wijze Op 6 november kreeg Henk Dirkx uit han den van directeur Karel Loeff de erespeld met oorkonde van Heemschut uitgereikt. van Heemschut horen via inspraak en op diverse bijeenkomsten. Een grote verdien ste is het feit dat hij de banden met regi onale en historische verenigingen aantrok die leidde tot nauwe samenwerking. Nog steeds zet Dirkx, een gewaardeerd en des kundig commissielid, zich intensief in voor Heemschut Noord-Holland, waar hij de laat ste tijd ook op bestuurlijk niveau actief is. 10 HEEMSCHUT december 2017

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2017 | | pagina 10