Heemschutreis 2018 Waarborg voor kwaliteit Vakgroep Restauratie Vertrouw de restauratie van monumenten toe aan een expert. Kijk voor aangesloten leden op www.vakgroeprestauratie.nl Partners in restauratie, onderhoud en herbestemming De Vakgroep Restauratie is de branchevereniging van gecertificeerde restauratie bouwbedrijven Berlijn, Potsdam en Brandenburg. Dat is de bestemming van een nieuwe Heemschut reis in 2018. Midden juni 2018 gaan we bij voldoende belangstelling (minimaal 30 personen) uitgebreid op verkenning in de Duitse hoofdstad en Potsdam. Ook wor den verschillende steden in de deelstaat Brandenburg bezocht, zoals de domstad Brandenburg aan de Havel, Neu-Ruppin, de geboorteplaats van de architect van clas sicistisch Berlijn Karl Friedrich Schinkel, Oraniënburg, Rheinsberg met het charmante slot waar Frederik de Grote zijn jeugd door bracht, Cottbus en Frankfurt aan de Oder. Het landschap van Brandenburg met zijn heidevelden, rivieren, meren en bossen zal een onvergetelijke indruk achterlaten. Zeker bij een boottocht op de Havel in en om het bijzonder mooi gelegen Potsdam dat Unesco Werelderfgoed is. Berlijn zelf zal u verrassen met zijn overwel digende nieuwe architectuur, maar ook door de de prachtige musea. U krijgt volop de gelegenheid die te bezoeken. Voorts komen onderwerpen als stedenbouw, restauratie, reconstructie en herbestemming aan de orde. Vooral in Potsdam, dat momenteel druk bezig is het door WO II geschonden, barokke stadshart voorbeeldig te herstellen (reconstructie en aangepaste nieuwbouw). Kortom, een fascinerende excursie door een prachtig land met veel bewaard gebleven erfgoed. Graag horen we op korte termijn of u weer met Heemschut op pad wilt gaan! De Nicolaaskerk in Potsdam met links het Fortunaportaal. Ton Gijsbers, Fred Meijer en Joost van Hest, de inmiddels vertrouwde reisgidsen, staan voor u klaar! De prijs van deze 9/10-daagse reis ligt rond de 1.300,- p.p. op basis van verblijf in een tweepersoonskamer en rond de 1.550,- p.p. in eenpersoonskamer. Voor meer informatie of deelname kunt u contact opnemen met Ton Gijsbers, Schel lingshof 25, 6573 DK Beek-Ubbergen, 024 6841914 of via aaemgijsbers@hetnet.nl. september 2017 HEEMSCHUT 47

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2017 | | pagina 47