Architectuurgids Zoetermeer I. Colofon Elders in deze uitgave vindt u een artikel over Zoetermeer. Deze gemeente was tot in de jaren '60 een rustig plattelandsdorp in de buurt van Den Haag. Dit veranderde in hoog tempo toen de gemeente als groei kern werd aangewezen en als new town in een halve eeuw uitgroeide tot een zelfstan dige, goed geoutilleerde stad midden in het Groene Hart. In vijftig jaar heeft Zoetermeer geschiedenis geschreven op het gebied van Advertenties Word lid van Heemschut! ARCHITECTUURGIDS ZOETERMEER stedenbouw en architectuur. Zoetermeer is een staalkaart van het (evoluerende) den ken en doen van stedenbouwers en archi tecten: van de grootschalige hoogbouw uit de jaren '60 en de experimentele laagbouw- projecten uit de jaren '70 tot de bouw van een stadscentrum en recentere projecten waarbij de nadruk ligt op duurzaamheid. Ontwikkelingen waar steeds de fine fleur van ontwerpend en bouwend Nederland bij werd betrokken. Architectuurhistoricus Joosje van Geest beschrijft de talrijke opmerkelijke gebouwen en wooncomplexen. Per wijk staat ze stil bij de stedenbouwkundige opzet en plaatst in de tijd. De Architectuurgids is zowel interes sant voor de inwoners van Zoetermeer als voor iedereen die belangstelling heeft voor de recente geschiedenis van stedenbouw en architectuur. Architectuurgids Zoetermeer is een uitgave van Stokerkade cultuurhistorische uitge verij in samenwerking met de gemeente Zoetermeer. Lezers van Heemschut kun nen de gids met korting bestellen. De win kelprijs bedraagt 19,50 euro. Leden van Heemschut betalen slechts 15 euro inclu sief verzendkosten. Vermeldt 'Lid Heem schut' bij uw bestelling via www.stokerkade.nl Heemschut is het kwartaaltijdschrift voor leden van de Bond Heemschut, de vereniging tot bescherming van cultuurmonumenten in Nederland. Opgericht in 1911. Beschermvrouwe: Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Beatrix der Nederlanden. Jaargang 94 no. 3, september 2017 Redactie Anne-Marie ten Cate, eindredactie Jephta Dullaart Eric le Gras Willem Heijbroek Ruud Kuipers Karel Loeff, hoofdredactie Norman Vervat Redactieadres redactie@heemschut.nl Grafische productie en bladcoördinatie Pack Parcel BV, Nieuwegein m.m.v. Pencilpoint online offline design, Woerden Bureau van Vliet, Zandvoort 023-571 47 45 zandvoort@bureauva nvliet.com Losse nummers Prijs 5,95, incl. verzendkosten 7,50. Bestellen via www.heemschut.nl Erfgoedvereniging Bond Heemschut Nieuwezijds Kolk 28, 1012 PV Amsterdam 020-622 52 92 www.heemschut.nl info@heemschut.nl Ja, ik ondersteun de doelstelling van Heemschut en word lid. Naam:De heer mevrouw firma organisatie Adres: Postcode Telefoon:. Plaats: Email: Handtekening: Het lidmaatschap bedraagt minimaal 35,- per jaar, jongeren <25 15,-, bedrijven 70,-. U ontvangt van ons een acceptgirokaart en Het monumentenboek als welkomstgeschenk. U kunt deze bon in een ongefrankeerde envelop sturen naar: Bond Heemschut, Antwoordnummer 3808, 1000 PB Amsterdam Contributie Individuele leden minimaal 35,- Gezinslidmaatschap 45,- Jongerenlidmaatschap (tot 25 jaar) 15,- Rechtspersonen en bedrijven 70,- Opzegging alleen schriftelijk en voor 1 december. ISSN 0017-9515 Rabo-rekening nummer IBAN NL 36 RABO 01462.53.388 Excursie-rekening IBAN NL 33 RABO 01462.53.442

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2017 | | pagina 46