li» HEEMSCHUT Open dag kerken in Brabant De groeikern Zoetermeer Nieuw leven voor een wederopbouwkerk Terwijl vele honderdduizenden bezoe kers begin september zich weer kunnen vergapen aan duizenden opengestel de monumenten, maakt Heemschut zich op voor de komende gemeente raadsverkiezingen. Dit najaar worden de kandidaten bekend gemaakt voor de bijna 400 raden die in maart zullen worden geïnstalleerd. Nieuwe wethou ders zullen zich bezig gaan houden met allerlei thema's. Erfgoed hoort daar bij. Daarom heeft Heemschut samen met Kunsten '92 een pamflet uitge bracht om bij de even zo vele politieke partijen, van landelijk tot plaatselijk belang, duidelijk te maken dat erf goed een kans biedt en erfgoedbeleid werkt. Erfgoed is van belang voor de lokale binding in een gemeenschap, levert een bijdrage aan de economie en wordt vaak gekoesterd en behou den door gepassioneerde eigenaren en vrijwilligers. Maarwe moeten alert blijven. Bovendien vragen nieuwe thema's als duurzaamheid onze volle aandacht. En hoewel de introductie van de Omge- vingswet waarschijnlijk vertraagt, zijn we ook hier actief: hoe meer erfgoed 'tussen de oren' en in vastgesteld beleid zit, hoe beter ons aller belang vooraf is geborgd. Daar werken we met elkaar aan, met veel enthousiasme! Omslag: Kegelbaan in Leiden, te bezoeken tijdens de Open Monumentendag. Foto: Karel Loeff eRFGoeDveRenicinc En verder: Karel Loeff, directeur INHOUD Klinkend erfgoed, de torenklok De stolpboerderij, bedreigd Noord-Hollands erfgoed Christian Pfeiffer nieuwe beleidsmede werker De Pelikaanstraat in Leeuwarden Op nationaal niveau is de bezuiniging op erfgoed en de afschaffing van de fiscale aftrek voorlopig afgewend. Zandwegen bedreigd (2) 8 Excursies 11 Heemschut Actief 14 Bedreigd - Gered 20 Vier generaties Heemschut 22 Gastcolumn Geert Boink 27 Spelen met historie 34 Verenigingsnieuws 39 Bomenkap in de uiterwaarden 40 Participatie in de omgevingswet 44 Voordeel als Heemschutter 46

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2017 | | pagina 3