Wat en hoe Nederlandse Antillen en Suriname Aandacht voor missende monumenten Deelnemen aan wedstrijd graaf die de meeste foto's inlevert en er is een extra prijs voor de mooiste foto uit de Missende Monumenten categorie. Bij de eerdere edities van Wiki Loves Monu ments konden alleen foto's van monumen ten in Nederland worden ingestuurd. Dit jaar is de wedstrijd verder uitgebreid. Ook foto's van monumenten uit Suriname, Sint Maarten, Curasao, Bonaire, Aruba, Sint- Eustatius of Saba zijn dit jaar onderdeel van de wedstrijd. Bent u in één van deze gebieden geweest en zette u monumenten op de foto? Dan kunt u ze deze maand nog insturen en kans maken op een mooie prijs. Toen de wedstrijd in 2010 voor het eerst werd gehouden, misten er nog veel foto's. Inmiddels zijn er al veel monumenten op de gevoelige plaat vastgelegd, maar er missen natuurlijk nog steeds foto's. Dit zijn vaak monumenten die net wat moeilijker bereik baar zijn. Daarom is er dit jaar een speciale categorie 'Missende monumenten', foto's van deze missende monumenten dingen mee naar een extra prijs. Gedurende de hele maand september kun nen deelnemers hun zelfgemaakte foto's van Nederlands cultureel erfgoed insturen, Welke foto's zijn toegestaan? Foto's van rijksmonumenten, gemeentelijke en provinciale monu menten in Nederland, Suriname, Sint-Maarten, Curagao, Bonaire, Aruba, Sint-Eustatius of Saba. Kijk voor een overzicht op de website. Inzenden foto's: 1 t/m 30 september 2017 Meer informatie: www.wikilovesmonuments.nl Vragen: info@wikimedia.nl De Christoffelkathedraal in Roermond. Bron: Wikimedia commons, Raimond Spekking om zo de hoeveelheid afbeeldingen van monumenten en historische plekken voor vrij gebruik in Wikipedia's database voor foto's, Wikimedia Commons, te vergroten. Foto's van rijksmonumenten, gemeentelijke en provinciale monumenten vallen allemaal binnen de wedstrijd. De foto's zelf hoeven niet per se in de maand september gemaakt te worden. Ook foto's die u voor september maakte zijn toegestaan en dingen mee naar prijzen. Op www.wikilovesmonuments.nl is alle informatie over de wedstrijd te vinden en zijn ook lijsten beschikbaar van te fotograferen monumenten, inclusief locatiegegevens. De winnaars worden op zaterdag 4 november tijdens de Wikimedia Conferentie Nederland 2017 in Utrecht bekend gemaakt. Genomi neerden krijgen vooraf een uitnodiging om hierbij aanwezig te zijn. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. Monument op de afsluitdijk, architect W.M. Dudok. Kasteel Toutenburg in Vollenhove. Bron: Wikimedia commons, Friesburg, 2013. Plafond in paleis Soestdijk. Bron: wikimedia commons, Michael A. Echteld, 2015 september 2017 HEEMSCHUT 39

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2017 | | pagina 39