Gezocht: Juridische adviseurs Algemene Vergadering van Leden Verenigingsnieuws Errata nummer 2 NIEUWE LEDEN Heemschut heet de volgende nieuwe leden van harte welkom: De heer A.F.A. van Beurden, Teteringen De heer H. van den Eeden, Heusden De heer B. de Jong, Amsterdam De heer en mevrouw E. van de Vondervoort, Usquert Mevrouw A. Lely, Assen De heer J. van de Wouw, Etten-Leur Mevrouw P. Sprong, Kamerik De heer J. Westerhof, Darp De heer J. Atsma, Amsterdam De heer/mevrouw J.W. Menger, Heusden De heer H. van Spanning, Den Haag Mevrouw I. Lanjouw, Amsterdam Mevrouw J. Reichardt, Hilversum Mevrouw A. Sermon, Amsterdam De heer H. Jans, Amersfoort De heer P. Sanders, Overasselt Buro Van Eijk, Heusden De heer E. Zandstra, Arnhem De heer en mevrouw M.A. Hullegie, Amsterdam De heer J.A.J. Theuns, Den Haag De heer V.M. Wiedijk, Amsterdam De heer M. Van Hunen, Amsterdam De heer G. Bakker, Doorn De heer A.W.J. Borst, Castricum De heer A. van Casteren, Ravenstein De heer F. Wolthuis, Baarn Mevrouw A. van Schie, Bussum Mevrouw H.M. de Bruijn-Franken, Olst De heer M. Duin, Dieren De heer R. de Vos, Rotterdam Historische Kring Weesp, Weesp De heer S.R. Duintjer Tebbens, Zuidhorn De heer D.J. ter Braak, Gorssel De heer A. de Boer, Drachten De heer J.B. Mullers, Nieuwegein Mevrouw H. van der Lelij-Iwema, Deventer De heer D.M.F. Schornagel, Haarlem De heer D. van Esbroeck, Wachtebeke, België Bent u nog geen lid van Heemschut? Of zoekt u een leuk cadeau-idee? Word dan lid of maak iemand uit uw vriendenkring lid. Als dank krijgt u Het Monumentenboek (winkelwaarde 14,95) cadeau. Ga naar www.Heemschut.nl/doe-mee en meldt u aan. Een groot deel van de activiteiten van de commissies van Heemschut heeft een juri disch aspect. Erfgoed-wetgeving, ruimte lijke ordeningsrecht en lokale regelgeving vormen een belangrijke basis voor de werk zaamheden van een aantal van onze vrijwil ligers. Uit de leden van enkele commissies is de gedachte ontstaan om een kleine groep juristen en juridisch geïnteresseerden te vormen, die onze acties juridisch kan ondersteunen wanneer dat gewenst is. De bedoeling is dat we proberen een (bij)scho- ling te organiseren met behulp van een uni- versitaire bestuursrechtelijke vakgroep en dat we wellicht daarnaast contact kunnen leggen met advocaten die namens Heem schut, tegen een bescheiden vergoeding, procedures kunnen ondersteunen, zo dat eens nodig mocht zijn. Graag ontvangen we bericht van diegenen die in dit project geïnteresseerd zijn. Bestuursrechtelijke kennis is niet vereist, maar zou natuurlijk prachtig zijn. Enige ervaring met deze mate rie in de juridische sfeer is daarentegen wel gewenst. Reacties kunt u richten aan Theo van Maaren van de Heemschut Amsterdam. theo.van.maaren@gmall.com Op 16 juni vond in het raadhuis van 's-Her- togenbosch de Algemene Vergadering van Leden plaats. Naar aanleiding van het Jeroen Boschjaar waren de leden te gast in dit prachtige pand, mede op uitnodiging van burgemeester Rombouts. Gezien het overwegend inhoudelijke karak ter van de vergadering was er zeker sprake van een geslaagde vergadering. In zijn inleiding memoreerde voorzitter Jan van Gils de talrijke acties die het afgelopen jaar door de commissies werden ingezet. De vele positief-kritische opmerkingen en aanbevelingen vanuit de vergadering onder steunden de vaak al in gang gezette ver beteringen. 'Heb aandacht voor de oudere leden, let op de communicatie, ga op zoek naar meer vrouwen in het bestuur en pro beer de verschillende opvattingen dichter bij elkaar te brengen'. Daarnaast waren er veel opmerkingen van formeel-juridische aard. Vanuit de zorg dat beslissingen - in geval van conflict - onvoldoende juridisch overeind zouden blijven, werden de opmer kingen hierover door het bestuur in dank aanvaard. De door de AVL 2016 aangege ven toekomstgerichtheid, die tot uiting komt in de ambitienota, werd door de AVL 2017 bevestigd. U vindt een uitgebreide sfeerim pressie op onze website www.heemschut. nl. Het concept-verslag van de vergadering is naar alle aanwezigen gemaild of per post toegezonden. Namens het bestuur, ir. P.P. Bosch, secre taris Het artikel over de seinhuizen bevat een aantal storende fouten. De fotografen werden verwisseld. De foto op pagina 42 werd gemaakt door Fred Oosterhuis en de kleurenfoto op pagina 43 door Victor Lansink. Laatste regel kader op pagina 43: Post IV moet natuurlijk zijn Post VI. Aan het eind van het artikel is weg gevallen: Met dank aan Victor Lan sink en de informatie over de auteur: Kees Volkers is omgevingshistoricus en schrijver. september 2017 HEEMSCHUT 31

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2017 | | pagina 31