Nieuwe leden Regelmatig melden zich nieuwe leden. Maar wie zijn zij en waarom voelen zij zich betrokken bij de bescherming van ons erfgoed? In deze rubriek introduceren we de nieuwkomers bij Heemschut. Deze keer is dat Jan Hendrik Kuys, geboren op 22 november 2016 en vierde generatie lid van Heemschut. Eric le Gras Schoolklas Ze nam haar klas bijvoorbeeld mee in de trein naar Utrecht: 'Daar gingen we naar een museum en we bekeken de Dom en de werfkelders. Vooraf had ik de kinderen voorbereid door ze te vertellen over wat ze Zelf actief Jan Hendrik Kuys, vierde generatie lid van Heemschut Froukje van Santen-Wiersma (1931) is de overgrootmoeder van Jan Hendrik: 'Hij is mijn achterkleinkind en ik heb hem kort geleden aangemeld. Dat kon ook bijna niet anders. Zelf ben ik al 39 jaar lid van Heem schut en mijn dochter Froukje en mijn klein dochter Iris, de moeder van Jan Hendrik, zijn dat ook. Voor zover ik weet was mijn moeder geen lid, maar ze had wel een brede belang stelling voor cultuur, historie en erfgoed.' Zou die belangstelling dan in de genen zit ten? Froukje van Santen: 'Je zou het bijna denken. Je kunt het in ieder geval wel door geven aan volgende generaties. Dat heb ik gedaan toen ik les gaf op een basisschool in Ridderkerk. Of eigenlijk op een lagere school, zoals dat toen heette.' gingen zien. Dat werkte. Mijn enthousiasme kwam over en ik hoop dat er iets van is blij ven hangen.' Binnen haar eigen gezin is dat duidelijk gelukt. Haar kinderen en kleinkinderen zijn geïnteresseerd in muziek en erfgoed en met kleindochter Iris bezoekt ze musea en cul turele activiteiten: 'Mijn dochter Froukje is net zo bevlogen als ik. Met haar reis ik het land door naar excursies van Heemschut. Ik heb iets doorgegeven aan mijn kinderen en kleinkinderen, dat kan niet anders.' Zelf is Froukje van Santen ook actief in de bescherming van erfgoed. Ze zet zich in voor de Oudheidkamer in haar woonplaats Ridderkerk en ze woont in een huis dat weliswaar geen monument is, maar wel cultuurhistorische waarde heeft: 'Onlangs kreeg ik een brief van de gemeente met het verzoek om er goed voor te zorgen. Dat was sympathiek maar overbodig, want dat doe ik toch al.' En dan is er nu dus achterkleinzoon Jan Hendrik: 'Vernoemd naar wijlen mijn man en zijn grootvader van vaderskant. Ik hoop dat hij zal kunnen genieten van muziek en historie. Volgens mij gaat dat lukken. Hij kijkt nu al pienter uit zijn ogen.' Vier generaties Heemschut-leden, Iris, Froukje sr, Jan Hendrik en Froukje. 22 UT september 2017

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2017 | | pagina 22