HEEMSCHUT SI Platform voor erfgoedverenigingen Uitweg discussie Pendile-Eys? actief ZEELAND Na ongeveer vijftien jaar succesvol opereren van het meldpunt Bedreigd Erfgoed, is een uitbreiding voorzien door de oprichting van een platform van erfgoedverenigingen in Zeeland, georganiseerd vanuit het erfgoedhuis, de SCEZ. Daar maken onder andere deel van uit de Boerderijstichting, Vereniging Zeeuwse musea, Archeologische Werkgroep Nl, Stichting Bunkerbehoud, Plat form Maritiem Erfgoed, Stichting Oude Zeeuwse Kerken, Vereniging Zeeuwse Molen, Heemschut Zeeland en enkele regionale organisaties. Voor het platform heeft een werkgroep een plan van aanpak voorbereid, dat tijdens de contactdag Erfgoed en Ruimte (de andere cluster is Erfgoed en Publiek) op 21 juni in het gemeentehuis van Vlissingen door mevrouw Boogaard werd gepre senteerd. De bijeenkomst met een kleine vijftig vertegenwoordigers werd geleid door de heer Knigge voorzitter van het meldpunt. De presen taties werden gehouden door de gedeputeerde de heer de Reu, wethouder Stroosnijder en mevrouw Boogaard namens het platform. In de ochtend werd gesproken over de mogelijkheden en voordelen van samenwerking en facilitering door het erfgoedhuis. De presentaties en dis cussie met achter de tafel vertegenwoordigers van de belangrijkste deelnemende organisaties (Provincie, Verenigde Zeeuwse Musea, Boerde rijstichting, Heemschut Zeeland en SCEZ) zul len worden verwerkt in een plan van aanpak. Het PVA zal nog voor het zomerreces aan de gedeputeerden, alle betrokken organisaties en Zeeuwse gemeenten worden verstuurd. In de namiddag is het thema herbestemming belicht door een gespecialiseerd restauratiebedrijf, wet houder Stroosnijder van Vlissingen en de heer De Iongh namens Heemschut. Mevrouw Geluk sprak vervolgens over de ervaring met het enkele jaren geleden opgerichte platform Schouwen- Duiveland, dat steeds meer invloed krijgt op het gemeentelijk erfgoedbeleid. Nog onlangs kon het afschaffen van gemeentelijke monumenten, waartegen ook Heemschut Zeeland bezwaar had gemaakt, worden voorkomen. Willem Heijbroek Namens Heemschut sprak Evert de Iongh. LIMBURG Gulpen-Wittem - Zoals uit eerdere actiefjes bleek, maakt Heemschut Limburg zich ernstig zorgen over plannen van de woningbouwvereni ging Wittem, die moesten dienen ter invulling van de plek naast de kerk. Op 2 juni werd in de gemeenteraad van Gulpen-Wittem - waar de kern Eys deel van uit maakt - na een goed bezochte informatieavond een motie aangeno men, die de commissie uit het hart is gegre pen. De motie, die raadsbreed is aangenomen, bevat elementen die naar een nieuwe richting voor de toekomst van het gebied wijzen. De plek ligt al jaren braak; er zijn al veel plannen ontwikkeld en niet doorgezet. De (voorliggende) voorstellen passen niet in de historische con text van de plek en roepen om die reden veel verzet op in de buurt. De gemeente moet nu eindelijk zelf de verantwoordelijkheid nemen om een wel gewenste ontwikkeling in gang te zetten. Deze ontwikkeling moet echter goed passen in de omgeving. Dat zou bijvoorbeeld kunnen door de aanleg van een dorpsplein met parkeervoorziening. De gemeente zal daartoe zo nodig de grond van de woningvereniging Wit tem moeten aankopen. Heemschut Limburg is verheugd over de nieuwe ontwikkelingen en gaat ervan uit dat woning bouw in de directe omgeving van de uit 1734 daterende barokke St.Agathakerk eindelijk van de baan is. Hans Vermeer Blijf altijd direct op de hoogte van het laatste nieuws. Volg Heemschut op facebook en bezoek www.heem- schut.nl voor de verschillende dos siers en de laatste ontwikkelingen. september 2017 HEEMSCHUT 19 Rijksmonument St. Agathakerk in Eys.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2017 | | pagina 19