MSCHIT HEEMSCHUT /I Groninger Groene Erfgoedcafé Heemschut tijdens zomerfestival oeovencniGinc actief GRONINGEN Appingedam - Op initiatief van Heemschut Groningen werd op het landgoed Ekenstein bij Appingedam eind april het eerste Gronin ger Groene Erfgoedcafé gehouden. De opzet van deze contact- en inspiratiemiddag was om leden, donateurs en vrijwilligers van een vier tal (groene) erfgoedorganisaties bij elkaar te brengen, om met elkaars organisatie kennis te maken, elkaar te inspireren en meer samen op te trekken. De voorzitters van de Boerderijenstichting Gro ningen, de Nederlandse Tuinenstichting Gronin gen, de Stichting het Tuinpad op Groningen/ Drenthe en Heemschut Groningen kregen daartoe eerst de gelegenheid om hun organisa tie te presenteren. Daarbij werd al snel duidelijk dat er zeer veel raakvlakken en overeenkom sten zijn en dat werd nog eens bevestigd door het bevlogen pleidooi voor meer samenwerking door een van de aanwezigen die lid dan wel donateur is van alle vier de organisaties. Het gezelschap van ca negentig deel nemers bezocht na het binnenpro- gramma in kleine groepen onder deskundige begeleiding het Rood- baardpark rond Ekenstein, het landgoed, de nabijgelegen borg Rusthoven en de restanten van de oor spronkelijke steenfa briek. Voor elk wat wils dus! Met een gezellige borrel werd de dag afgesloten en werd aangekondigd dat we vol gend jaar weer een dergelijke inspirerende bijeenkomst zullen houden en dan met meer collega-organisaties zoals de Stichting Indus trieel Erfgoed Noord-Nederland en de Bomen- stichting. Want in deze tijd van grote maat schappelijke en culturele veranderingen, blijft Appingedam Leeuwarden Hollands Kroon Amsterdam Deventer Vianen Rotterdam Terheijden bestuurlijke en politieke aandacht voor ons groene en gebouwde erfgoed van groot belang; daarom blijft ons motto 'samen sterk' voorlopig broodnodig. Pier Bosch DRENTHE Assen - Je vereniging aanprijzen tijdens een informatiemarkt. De een vindt het niks, de ander geniet van het contact met mensen. Het effect? Moeilijk te meten. Niets doen, is echter geen optie. Op 11 juni stond Heemschut Dren the op het Zomerfestival in Assen. Tussen IVN en de Drents Prehistorische Vereniging bij het Duurzaamheidscentrum. Prachtig weer, ieder een van goede wil. Heemschut Drenthe bedacht voor de gelegen heid twee erfgoedquizzen. Een simpele voor de jeugd met foto's van onder meer een kerk, een molen, een hunebed, maar ook een Drentse Brink. Een wat moeilijker quiz voor de volwassenen met foto's van de Abdijkerk in Assen, landgoed Overcinge in Havelte en een schans. De quizzen en het gratis tijdschrift van juni brengen het gesprek op gang over het werk van Heemschut. De Drentse bezoekers weten heel goed welke monumenten en karakteristieke gebouwen bedreigd worden. Met een pen, een sleutelhanger en een tijdschrift van Heemschut weten ze nu ook bij wie ze daarover aan de bel moeten trekken. Theo Wortel Commissielid Jan Grotenhuis speelt de quiz met een bezoekster. 14 september 2017

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2017 | | pagina 14