Excursie Strijp-S Eindhoven Landgoederen in Noord-Drenthe Excursies Industrieel erfgoed in Deventer Programma: Programma: Op zaterdag 30 september organiseert Heemschut Noord-Brabant een excursie naar Strijp-S in Eindhoven. Het voormalige terrein van Philips heeft vanaf 2000 een transformatie ondergaan van een gesloten fabrieksterrein midden in de stad naar een leuke, dynamische en hippe stadswijk. Waar vroeger gloeilampen, radio's en televisies gemaakt werden, maakt de eens verbo den stad nu een onderdeel van het publiek domein van Eindhoven uit. Het is één van de meest geslaagde herbestemmingen in Nederland. Op Strijp-S staat veel interes sant industrieel erfgoed. Tijdens de dag krijgt u een lezing en is er een rondwande ling, waarbij u de monumentaliteit van het terrein leert kennen. Een belangrijke vraag is ook hoe er tijdens de herbestemming omgegaan is met de monumenten. Welke rol heeft het erfgoed van Philips gespeeld tijdens het proces? 13.00-13.30 uur - Ontvangst bij gebouw SX op Strijp-S, Torenallee 3, met koffie en thee 13.30-14.30 uur - Presentatie Strijp-S in gebouw SX met gids. 14.30-16.00 uur - Rondleiding over het terrein van Strijp-S. 16.00-17.00 uur - Borrel. Het maximum aantal deelnemers is 60 per sonen en de prijs is 25,- per persoon. In het vorige nummer van Heemschut stond een vooraankondiging van de excursie langs industrieel erfgoed in Deventer. Deze excur sie wordt gehouden op zaterdag 16 sep tember en begint met een rondleiding door het Sluiskwartier. Aansluitend wordt het archeologiedepot bezocht, is er een lunch in het havenkwartier met een rondleiding door het gebied. Meer informatie vindt u op onze website www.heemschut.nl Oude en nieuwe landgoederen in Noord- Drenthe. De zin en onzin daarvan, daar draait het om tijdens de excursie op zater dag 23 september van Heemschut Dren the. We bezoeken de bijzondere, landelijke erfgoederengordel van Eelde Paterwolde, die de afgelopen jaren in oude glorie is hersteld. Onderweg is ook aandacht voor de nieuwee landgoederen die de voorbije decennia in Drenthe zijn ontstaan. 10.30 uur - Vertrek met bus van station Assen. De eerste stop is landgoed Bosch en Vaart in Vries. De lunch is in Cuisinerie Mensinge in Roden, gevolgd door een kort bezoek aan de havezate. 17.00 uur - Na een afscheidsdrankje wordt u weer afgezet op station Assen. Leden betalen 30,-, niet-leden 37,50. Aanmelden voor deze evenementen kan via kampen@heemschut.nl of per telefoon 020 622 52 92 op maan dag, dinsdagochtend of donderdag. Inschrijven kan ook via onze website. Omdat wij bij voorkeur communiceren via e-mail, zouden wij graag beschik ken over uw emailadres. Indien u dit nog niet heeft opgegeven, gelieve dit aan ons te zenden via bovenstaand emailadres. Bij voorbaat dank! september 2017 HEEMSCHUT 11

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2017 | | pagina 11