Jacob Hooij Amsterdam Sinds de achttiende eeuw is in een monu mentaal pand aan de Kloveniersburgwal nummer 12 in Amsterdam een drogisterij gevestigd. Jacob Hooij is een begrip, niet alleen door de winkel, maar ook vanwege de functie van groothandel in kruiden. Eigenaar van het pand is de Nederlandse Beleggings maatschappij (NBM). En zij vinden dat de drogisterij het pand moet verlaten. De NBM heeft na de aankoop van het pand in 2014 de huur opgezegd en probeert de drogisterij door middel van rechtszaken te dwingen om te vertrekken. Hoewel de kantonrechter de firma Hooij in het gelijk heeft gesteld, is de NBM inmiddels in hoger beroep gegaan. De eigenaren van de firma Hooij, de broers Rik en Arne Oldeboom, geven niet op. Hoewel het hen aan advo- caatkosten veel geld kost, willen zij ook van wege de traditie van het bedrijf in het pand blijven zitten. Volgens de NBM moet de zaak eruit vanwege funderingsherstel. De gemeente geeft aan dat hiervoor eerst een vergunning moet worden verleend. Boven dien zou funderingsherstel prima kunnen plaatsvinden met behoud van het huidige winkelinterieur. Doel van de beleggingsmaatschappij is om in het pand appartementen te ontwik kelen. Op de begane grond, de plek van Jacob Hooij, zou een grotere winkel moeten komen. Dat dat een ander soort winkel is, laat zich raden.... Amsterdammers zijn een petitie gestart om de drogisterij te laten blijven. Deze is al door meer dan 10.000 mensen ondertekend. Heemschut steunt dit initiatief van harte. Steunt ook u persoonlijk het behoud van dit waardevolle interieur? Teken dan ook de petitie via petities.nl: https://petities. nl/petitions/jacob-hooy-weg-dacht-het- niet?locale=nl juni 2017 HEEMSCHUT

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2017 | | pagina 5