HEEMSCHUT Hoeveel levens voor Oostende? Gaat de zandweg aan succes ten onder? De laatste seinhuizen Omslag: eRFGoeDveRenicinc En verder: INHOUD Dijkbehoud in de Schermer Beeld van Nederland in 36.000 dia's Afscheid beleidsmedewerker Mathijs Witte Seinhuis in Maastricht, architect Sybold van Ravesteyn, 1932-1933. Foto: Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed Ledenbijeenkomst Heemschut 11 Heemschut Actief 14 Bedreigd - Gered 20 Brievenbussen van Wegenwijs 22 Gastcolumn Manuela van Werde 27 Hoe het niet moet in Domburg 34 Verenigingsnieuws 39 Nederland Kanalenland 40 Heemschut juridisch: Enschede 44 Excursies 45 Voordeel als Heemschutter 46 De Stokstraat in Maastricht Bij het opmaken van deze aflevering van Heemschut was er nog geen witte rook over een nieuw kabinet te bespeuren, laat staan iets bekend over de nieuwe bewindspersonen. Toch is er dit voorjaar een project gestart door het ministerie van OCW en de RCE. Onder het motto 'Erfgoed telt' wordt de komende periode onderzoek gedaan naar en beleid gefor muleerd over een vernieuwde, betere aanpak van de zorg voor ons erfgoed. Een belangrijke basis voor dit project ligt besloten in de Erfgoedbalans, die door hetzelfde ministerie een dag voor de ver kiezingen werd gepresenteerd. Met deze balans geeft de (demissionaire) minister een verantwoording over het door haar gevoerde beleid. Verschillende erfgoed- gebieden zijn geëvalueerd. Wat duidelijk blijkt is dat de zorg voor erfgoed zelf wel, maar over die in de ruimtelijke omgeving niet goed in kaart is gebracht. We hebben te weinig indicatoren om te meten of erf goed in de ruimtelijke ordening wel goed genoeg wordt meegenomen. Heemschut is hier al van oudsher alert op en maakt zich ernstige zorgen. Wij zullen ons dan ook sterk maken voor goede monitoring, zeker wanneer de nieuwe Omgevingswet wordt ingevoerd. Niet in de laatste plaats een felicita tie aan de gemeente Zutphen: deze gemeente mag zich een jaar lang de beste Erfgoedgemeente van Nederland noemen. Andere genomineerden waren Den Haag, Breda, Hoorn en Oldenzaal. Ook deze gemeenten doen het goed. Heemschut is trots op die bestuurders en burgers die zich gezamenlijk voor erf- goedbehoud inzetten! Karel Loeff, directeur

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2017 | | pagina 3