Groningen: Westerwolde Excursies Programma De zomer is aangebroken en Heemschut nodigt u uit om mee te gaan op interessante excursies in Nederland. Deze worden georganiseerd door enthousiaste vrijwilligers van onze vereniging, die u graag hun bijzondere erfgoedlocaties laten zien in de provincie waar ze actief zijn. Heemschut Groningen organiseert op zaterdag 24 juni een excursie naar Wes- terwolde, het gebied dat grenst aan Duits land. De ruggegraat van het landschap van Westerwolde is een esdorpenland- schap, met hogere zandruggen in het veen. Het gebied is lange tijd sterk geïsoleerd geweest, omdat het midden in het veen lag, het Bourtangermoor. Dit heeft een conser verende werking gehad voor bijvoorbeeld het unieke plattelandsklooster in Ter Apel. Het gebied speelde een belangrijke rol tij dens de 80-jarige oorlog. De dag wordt geleid door historicus Jochem Abbes. 10.20 uur - vertrek per touringcar vanaf NS hoofdstation Groningen. 11.15 uur - ontvangst met koffie in Romano gotische kerk van Wedde. 12.30 uur - bezoek aan 16de en 17de-eeuw- se Westerwoldse boerderijen, Smeerling. 13.50 uur - rondleiding vesting Bourtange. 14.45 uur - vertrek Bourtange via Sellingen, Ter Borgh en Ter Wisch naar Ter Apel. 15.20 uur - aankomst Hotel Boschhuis. 16.00 uur - bezichtiging 15de-eeuwse klooster Ter Apel. 17.45 uur - aankomst NS hoofdstation Groningen, einde programma. De prijs bedraagt voor leden 39,50, voor niet-leden 43,50 inclusief koffie, thee en lunch, maar exclusief kosten voor het kloos ter (museumjaarkaart geldig). De vesting Bourtange, die wordt bezocht tijdens de excursie in Groningen. Onder de titel 'Tegendraads' organiseert Heemschut Flevoland op vrijdag 8 sep tember een eendaags symposium over vijf tig jaar stedenbouw Lelystad. Met lezingen, een paneldiscussie en een excursie per bus wordt de ontwikkeling vanuit het niets naar het huidige Lelystad uit de doeken gedaan. Wat waren de uitgangspunten? Hoe zijn die ingevuld en hoe heeft de stad zich ont wikkeld? U krijgt verhalen, antwoorden en 38 HEEMSCHUT juni 2017 meningen van professionals te horen, die met hart en ziel hebben gewerkt aan deze bijzondere stad. De bus voert door Lelystad en tijdens de rit wordt een staalkaart van stedenbouwkundige opvattingen en ontwik kelingen getoond. Meer informatie volgt via onze (digitale) nieuwsbrief, facebook en onze website. Werkeiland in Lelystad.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2017 | | pagina 38