De nieuwe entree van het vitaliteitshotel. De Weverijstraat, huidige situatie. De Weverijstraat, geplande zijgevel vitaliteitshotel. Huidige situatie voormalige hoofdgebouw KPN-centrale in Domburg. ■I investering. Heemschut ziet dit niet als pro bleem, maar als kans om herbestemming van het entreegebouw en behoud van de gevels aan de Weverijstraat te bepleiten. Sloop en nieuwbouw van de KPN centrale is namelijk beduidend kostbaarder dan her bestemming, mede vanwege het feit dat de constructie zeer degelijk is en ook twee kubieke meter gereserveerd moet blijven voor de KPN. Zonder al te veel problemen zou bij die opzet in het voorste gedeelte, en zover naar achteren als nodig is, de geplande parkeergarage met de ingang aan de zijkant kunnen komen. De project ontwikkelaar heeft drie jaar geleden zijn plannen gemeld bij Heemschut, wat zeer te waarderen is. Wij hebben hem geantwoord dat we met deze opzet alleen akkoord wil len gaan, wanneer het hoofdgebouw wordt herbestemd en de gevelwand aan de Weve rijstraat gespaard blijft. Wij zijn bereid evenals bij Het Maereltje mee te denken over een voor beide partijen aanvaardbare oplossing. Omdat er geen duidelijke aan passing van het plan bij de ter visie legging was te bespeuren, heeft Heemschut Zee land in een zienswijze bezwaar gemaakt. Inmiddels had ook de stichting Leefbaar heid Kom Domburg bezwaar aangetekend tegen het ontwerp raadsbesluit, met daar bij nog enkele andere argumenten, zoals de verkeersproblematiek die zou ontstaan bij de hoofdingang en nadelige effecten op de leefbaarheid van de omwonenden. De bezwaren van deze stichting zijn tot twee keer toe niet of nauwelijks door de gemeente inhoudelijk behandeld, evenals de zienswijze van Heemschut. De informa tieavonden werden niet door het college, maar door de projectontwikkelaar georgani seerd, die overigens nog steeds niet is inge gaan op het grote aantal bezwaren en aan gedragen alternatieven, zoals gedeeltelijke herbestemming en aangepaste nieuwbouw. De Stichting Leefbaarheid heeft dit in een gerechtelijke procedure aanhangig gemaakt en van de rechter volledig gelijk gekregen. Heemschut Zeeland hoopt dat dezelfde weg die bij Het Maereltje bewandeld is, hier ten slotte ook zal worden ingeslagen. juni 2017 HEEMSCHUT 35

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2017 | | pagina 35