Meer realiteitszin in het Nieuws uit het Korenmetershuis Beleidsmedewerker Mathijs Witte neemt afscheid van Heemschut Jephta Dullaart Als lezer bent u gewend dat we in deze rubriek stilstaan bij het beschermingswerk van een Heemschut- vrijwilliger. Deze keer niet, want na zes jaar Heemschut heeft onze beleidsmedewerker Mathijs Witte zijn zetel in het Korenmetershuisje, in het woelige stadscentrum van Amsterdam, ingeruild voor de rust en de ruimte van het eiland Goeree-Overflakkee. Hij gaat daar als beleidsmedewerker met cultureel erfgoed aan de slag. Een goed moment om Mathijs te vragen terug te blikken op zijn Heemschut-jaren. Roeien over de Eem beschermingswerk Mathijs voor het gemaalhuisje bij de Eemnesservaart. De wortels van Mathijs liggen in Baarn, waar zijn interesse voor erfgoed en land schap al roeiend over het riviertje de Eem is ontstaan. Tijdens zijn studie Sociale Geo grafie in Utrecht raakte hij gefascineerd door de geschiedenis en architectuur van de - aan de Eem gelegen - Ocrietfabriek in Eembrugge. Hij deed onderzoek naar de cultuurhistorie en was mede-auteur van een artikel voor de Historische Kring Eemnes. De fabriek ging in 2008 failliet en toen sloop dreigde, sprong hij samen met USINE en Heemschut Utrecht in de bres. Het was het moment waarop Mathijs in contact kwam met onze vereniging. Tegelijk was hij bezig met zijn promotieonderzoek aan de Universiteit Wageningen naar de geschie denis van de varkenshouderij. Daarnaast deed hij losse klussen op het gebied van herbestemming. In 2011 ontstond er een vacature voor beleidsmedewerker bij Heem- 28 HEEMSCHUT juni 2017

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2017 | | pagina 28