Gebouw De Kolk. Nieuwezijds Dinkel 7, Rotterdam, sinds 2012. Oude Gracht 312, Utrecht, sinds 1997. Voorburgwal 32, Amsterdam, sinds 2013. Het gebouw uit 1926 naar ontwerp van Een recht-toe-recht-aan kantoorpand, GroenLinks huist in een statig rijksmonu- de architect Th. Kint is een gemeentelijk gebouwd in 2012. ment uit het begin van de 19" eeuw. monument in Amsterdamse Schoolstijl. Ja, de bouwstijl en sfeer van een historisch pand draagt bij aan het goede gevoel om hier te mogen werken. We zaten lang in een statig pand op een prachtige locatie. Toen het gebouw allerlei gebreken ging vertonen en onderhoud en reparaties steeds duurder werden, werd besloten te verhuizen. Het pand ligt centraal in het land en is goed bereikbaar vanaf station Utrecht CS. Het is ruim en zeer geschikt voor verga deringen en bijeenkomsten. Sinds twee jaar heeft het kantoor 81 zonnepanelen, die onzichtbaar aan de achterzijde zijn geplaatst. Je kunt natuurlijk niet alles bewaren, er moet ook ruimte zijn voor vernieuwing. Maar wij vinden het belangrijk om met name landschappelijk cultureel erfgoed te bewaren, het zijn vaak plekken waar veel bijzondere dieren- en plantensoorten leven. 'In 't verleden ligt het heden, in het nu wat worden zal' is een spreuk van de dichter Bilderdijk. Die is ons als SGP op het lijf geschreven. Vandaar dat het behoud en onderhoud van cultureel erfgoed altijd op veel steun van onze partij kon en kan rekenen. Gebouwd erfgoed is onderdeel van de kwaliteit van hel landschap. Wij willen voorkomen dat het landschap lelijk wordt door snelwegen, wilde bebouwing en grijze kantoren. We willen de duinen puur houden en pleiten voor het aanwijzen van meer Nationale Landschappen. Wat ons betreft wordt het budget voor kunst, cultuur en erfgoed structureel ver hoogd. Daarnaast bevordert de rijksover heid de herbestemming van monumenten en stimuleert gemeenten om cultuurhis torische en archeologische waardenkaar- ten op te stellen. Historisch waardevolle panden worden niet gesloopt De SGP is voor het beschikbaar blijven van een ruimhartige fiscale aftrek voor onder houd van particuliere monumenten als woonhuizen. Monumenteigenaren moeten in geval van herbestemming of verduurzaming ook bij het Nationaal Restauratiefonds aan kunnen kloppen voor een lening. Daarnaast moet speciale aandacht uitgaan naar grote monumenten, zoals monumentale kerken. We willen de bezuinigingen op cultuur terugdraaien en investeren in kunst en behoud van ons erfgoed. maan 2017 HEEMSCHUT 9

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2017 | | pagina 9