Partijkantoor: Snouckaertlaan 70, Amersfoort, Mauritskade 21-23, Den Haag, Haarlemmerweg 516, gebouw C, sinds 2012. sinds 2014. Amsterdam, sinds 2016 Bouwjaar bouwstijl: In 1977 gebouwd als bankgebouw. Door Rijksmonument. Statig woonhuis uit Voormalig ING-kantoor, ontwerp van de de SP aangekocht en gerenoveerd, ener- omstreeks 1860, onderdeel van de architect Arthur Staal uit ca 1966. giezuinig en duurzaam gemaakt 19ce-eeuwse stadsuitleg. Is het vestigen van uw partijkantoor In dit pand een bewuste keuze? Jazeker. Het voldeed wat ligging en omvang betreft precies aan onze behoefte. Renova tie gebeurde tegen ongeveer zestig procent van nieuwbouwkosten, voor dezelfde kwaliteit. We zitten sinds kort in dit rijksmonumen tale pand. Het ligt midden in Den Haag, is groot, is makkelijk te bereiken en dichtbij het Binnenhof. Een monumentaal pand aan de Amster damse Herengracht is recent ingeruild voor een goedkopere, nu nog tijdelijke locatie. Gezocht wordt naar een nieuw pand dat in dienst staat van de leden, rolstoelvriende- lijk is en goedkoop in onderhoud. Hoe belangrijk Is behoud en instandhouding van gebouwd cultureel erfgoed voor uw partij? We moeten zuinig om gaan met ons gebouwd cultureel erfgoed. We vinden kunst en cultuur, en dus ook ons cultureel erfgoed, te belangrijk om over te laten aan de markt en kiezen er dan ook voor te investeren in kunst en cultuur. Veel mensen wonen of werken met veel plezier in cultureel erfgoed. Met hart en ziel zorgen zij dat hun bezit goed onderhou den wordt en dat het historisch karakter behouden blijft. Het is belangrijk dat mensen in staat worden gesteld om dit te blijven doen. Dit draagt niet alleen bij aan historisch besef, maar ook aan het karak ter van onze samenleving. We hechten grote waarde aan het behoud van gebouwd cultureel erfgoed. Bij de erfgoedwet hebben we erop aangedrongen dat eigenaren verplicht worden om in ieder geval minimaal onderhoud aan een monu ment uit te voeren. Daarnaast hebben we extra ruimte gerealiseerd in de regeling voor de subsidie aan grote monumenten. Wat zijn de standpunten van uw partij op het gebied van gebouwd cultureel erfgoed tijdens de komende landelijke verkiezingen? De SP investeert in kunst en cultuur en daarmee ook in cultureel erfgoed. We vinden dat we zuinig om moeten gaan met ons gebouwd cultureel erfgoed, omdat het belangrijk is voor ons historisch besef. De VVD vindt het belangrijk dat cultureel erfgoed behouden blijft en dat monumen teneigenaren kunnen rekenen op steun bij onderhoud. Wij betreuren de verschuiving van 10 miljoen euro van het budget van instandhouding monumenten naar de podi umkunsten, een PVDA initiatief, gesteund door D66 en CDA. Juist de karakteristieke panden geven kleur aan ons land. Met de recente Erfgoedwet is een belang rijke stap gezet naar bescherming van ons culturele erfgoed. Wij willen voortgaan met de opbouw van de nationale collectie (beschermd erfgoed van nationale betekenis). 8 HEEMSCHUT maan 2017

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2017 | | pagina 8