Leeuwarden en de Blokhuispoort Kastelen op Zuid-Beveland Excursies Amsterdam vanaf het water! In de Friese hoofdstad is een bres in de muur geslagen van de monumentale Blok huispoort, een gevangeniscomplex dat teruggaat tot 1560. Achter de muren van de in 2007 gesloten Rijksgevangenis vindt een ingrijpende vernieuwing plaats. In 2018 zal de monumentale, voorheen gesloten inrichting omgetoverd zijn in een bruisende plek voor bezoekers uil binnen en buiten land. Wantin dal jaar is Leeuwarden Cultu rele Hoofdstad van Europa. Op deze locatie komen onder meer een hostel en de Open bare Bibliotheek. Heemschut Fryslan nodigt u uit op zater dag 20 mei de binnenstad van Leeuwar den te verkennen. In de ochtend bezoeken we de Blokhuispoort. Na de lunch maakt u per praam een begeleide stadstourdoor de grachten. Nadere informatie volgt. Heemschut Amsterdam organiseert een excursie op zaterdag 17 juni met als thema Amsterdam vanaf het water, 's Ochtends varen we met het klassieke, open schip de Wilhelmus langs een aantal mooie Amster damse Schoolbruggen, waar u uitleg krijgt over deze bijzondere architectuur, 's Mid dags lunchen we bij het Marineterrein, een nieuwe hotspot van Amsterdam. Daarna staan er gidsen voor u klaar om te vertellen over de architectuur en de geschiedenis van hel gebied, waar al sinds 1620 de Neder landse Marine is gevestigd. Het terrein wordt langzaam ontwikkeld voor nieuwe functies. We eindigen de dag met een borrel. Kosten: leden 49,50 en niet-leden€ 52,50. Er is plek voor zeker 50 deelnemers. Slot Oostende was oorspronkelijk een kas teeltoren, gebouwd door de heren van Bor- sele. Jan van Oostende en verschillende andere families bouwden aan het slot en vestigden er een herberg. Tienlallen jaren was er niets meer te zien dan een ven/al len gevel van een Grieks restaurant. De gemeente Goes herontwikkelt Slot Oost ende nu samen met een ondernemer tot onder meer een stadsbrouwerij. Het beleef- baar maken van de historische resten, zoals een 15*-eeuwse kelder en de slotzaal, zijn daarbij uitgangspunt. Heemschut Zeeland deed tijdens dit proces een aantal aanbeve lingen die werden opgepakt. Slot Oostende vormt dan ook het uitgangspunt voor de excursie op zaterdag 3 juni. Voorlopig programma 10.00 uur - vertrek vanaf slation Goes 10.30 uur - koffie in Slot Oostende, rondleiding 12.00 uur - presentatie over historie, herbestemming en restauratie 13.00 uur - lunch 14.00 uur - vertrek naar fort Ellewouts- dijk, buitenplaats Zorgvlieten bezoek kerk en tuin van de buitenplaats Lenshoek in Kloetinge 16.00 uur - Aankomst in Goes, afsluitende borrel. De kosten voor leden bedragen 35,- inclusief lunch en borrel, introducés betalen 40,-. Nadere informatie is te vinden op de website, facebook of in de Nieuwsbrieven. Aanmelden vooralle excursies kan via de website www.heemschut.nl, lnfo@heemschulnl of telefonisch vla 020- 622 52 92 (ma, di-ochtend en donderdag)

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2017 | | pagina 46