Op stap met Paula Voorthuijsen 28 V&D gevuld? 34 Herplaatsing historische geveltoppen 36 HEEMSCHUT INHOUD Hoe zetelt politiek Nederland? Wat maakt de Waterlinie bijzonder? Onderzoeken, waarderen en transformeren Almere: bewoners strijden voor kleuren Omslag: Voormalige keuterboerderij in de buurt schap Armweide in het overgangsgebied van het Drentse esdorpenlandschap. Foto: Hans Dekker eRFGoeDveRenicinG En verder: Heemschut Actief 14 Bedreigd - Gered 20 Verliefd op de pastorie 22 Gastcolumn Simon Olierook 27 Verenigingsnieuws 31 Toekomst religieus erfgoed 38 Politiek in het landschap 42 Excursies 45 Handhaving gevraagd in Nuenen 47 Deze maand vinden de verkiezingen plaats voor de Tweede Kamer. Een belangrijk moment, omdat we ons met elkaar uitspreken over de bestuur lijke toekomst van ons land. Erfgoed speelt in veel verkiezingsprogramma's een ondergeschikte rol. Toch is erf goed belangrijk: voor onze economie en onze identiteit bijvoorbeeld, maar ook voor ons gezamenlijk welbevinden. Bond Heemschut zet actief in op een kennismaking met de nieuwe Kamerle den die zich voor erfgoed moeten gaan inzetten. Daarnaast volgt zij nauwgezet de ontwikkelingen rond de vorming van een nieuw kabinet. Ook hier pleiten we voor het belang van erfgoed. De 'winst' om voorlopig niet te bezui nigen op erfgoed en de fiscale aftrek voorlopig in stand te laten, moet nu worden omgebogen in meer draagvlak en meer budget. Want de komende kabinetsperiode staan we voor nieuwe uitdagingen: duurzaamheid, herbe stemmingen en grote restauraties. Dat maakt dat we niet kunnen uitgaan van de bestaande budgetten die met een herijking van het financiële stelsel opnieuw zullen worden verdeeld. Met de uitvoering van een nieuwe Omgevinsgwet op stapel zal de toe komstvan het actievoeren een nieuwe ontwikkeling krijgen. We moeten ons voorbereiden op een veel meer digi tale manier van werken. Altijd paraat via digitale informatiesystemen. Dat vergt aanpassingsvermogen en nieuwe vrijwilligerscapaciteiten. Het komend jaar willen we onder andere hier met elkaar intensief aan gaan werken. Karei Loeff, directeur

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2017 | | pagina 3