Terracottastraat van aquamarijn naar mintgroen. Het project heet dan ook Rhapsody in Blue. In hot mid den van de straat woont Willlo Kellorman. Kollorman: 'Ik heb mijn huls gekocht vooral vanwege de grote woonkamer en het ruime uitzicht. Ik heb minder op de kleur gelet.' Om haar huls oen elgon stempel te geven. Hot ze haar kozijnen, voordeur en garago deur antracietgrijs schilderen. 'Ik vind het prima do gevelklouren van mijn huls in ere to houden. Maar Ik wil do vrljhoid om mijn deuren on kozijnen oon afwljkondo kleur te geven.' Kellorman is er daarom ook geen voorstander van dat haar wijk wordt aange wezen als beschermd stadsgozlchL Ze zogt In do wijk van 5500 Inwoners nog zo'n hon derd medestanders to hebben. Zie voor het manifest: www.rogonboog- buurt.nl Heldergele woningen van Aldo van Eijck. Ceel Nodige bomen maken in de corner onderdeel uil van liei simallveld. Gezamenlijke verfinkoop Hot klourbohoud afdwingen Is sowieso eon lastig verhaal In oon land waar niemand zich de wet laat voorschrijven, zeker een hulzen bezitter niet. Diana van Dlopon en Frans Luke hebben Inmiddels wol ondervon den dat hun pleidooi voor klourbohoud ook weerstand oproept in de wijk. 'We willen oen moolo toekomst voor onzo wijk. We wil len goon ruzie.' Liever laten Almoro en hot actiocomitó de bewoners zien wat do oor spronkelijke idooèn achter hun wijk waren. In de hoop dat ze daar dan achter gaan staan. Van Diepen: 'We zooken in de wijk oen locatie voor oen Informatlocontrum.' Daarnaast wordt gedacht aan een stich ting die het mogelijk maakt gezamenlijk gevels to reinigen en vorf to kopon. 'Als jo een regenboogdour hebt met verschillende kleuren waarvan je maar een klein beetje nodigt hebt, is dat wol zo makkelijk.' Berlijn telt twee wijken met voel kleur die al hondord Jaar oud zijn; Britz on Onkel Toms Hütto. Do Regenboogbuurt In Almoro Is op deze twee wijken geïnspireerd. Britz behoort tot het werelderfgoed van Unesco. Dat zou toch wat zijn als oen wijk in Almero die status zou verwerven! In Berlijn lolden do bewoners bezoekers rond. Ze beheren een website en kopen samen verf in. Van Diepen en Luke maken zich ook sterk voor hot oorspronke lijke boplantingsplan van hun wijk. Do Regenboogbuurt in Almoro Is oen bijzon dere on-Nederlandse wijk, wijst een wan deling uit. Met wonderschone straten en bijzondere doorkijkjes. Wat wel opvalt, zijn do groto vorschillen in onderhoud. Vooral bij particuliere eigenaren zie je nogal eens grote vlakken die nodig schoongemaakt mooton worden. Maar eigenlijk hooft zelfs dat zijn charme; do natuur verovert hot terrein weer terug op do mens. Bj) de drie woningcorporaties, die oorspronkelijk een dorde van do woningen In handen hadden, zlojo voel moor lijn In hot ondorhoud. Rapsody in Blue In do Aquamarijnstraat verloopt do kleur van do 23 huizon oorspronkelijk gololdolijk Voordeuren in de kleuren van de regenboog. maart 2017 HEEMSCHUT 33

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2017 | | pagina 33