Enkhuizen Limbricht en Holtum 2 Excursies Zuidoost-Drenthe Programma Programma Heemschut Noord-Holland organiseert op Zaterdag 25 juni een excursie naar Enkhui zen (zie ook pagina 32). Onder leiding van lokale deskundigen bezoekt u het nor maal niet toegankelijke topmonument het Snouck van Loosenhuis en de Zuiderkerk. Voorts is er een lezing van Klaas Koeman over de historie van Enkhuizen, de VOC en de elite van de stad. Daarna kunt u kiezen tussen een wandeling met een bezoek aan de Westerkerk of kan het Zuiderzeemuseum bezocht worden. 10.30 uur ontvangst in Stationsrestauratie 11.15 uur wandeling door de historische binnenstad Het Snouck van Loosenhuis. 13.00 uur lunch en lezing in de Zuiderkerk 14.00 uur wandeling via de stadswallen met bezoek aan de Westerkerk De kosten bedragen €24,75. Eventueel museumbezoek voor eigen rekening (Museumkaarthouders gratis toegang). Heemschut Drenthe organiseert op zaterdag 24 september een excur sie per bus naar Zuidoost-Drenthe. Het vertrek is om 10.30 uur vanaf station Hoogeveen. We bezichtigen onder meer de syna goge van Coevorden, de plaats Kats- haarschans en de vervenersvilla Veldkamp in Erica. In het komende nummer van Heemschut treft u meer informatie over deze bijzondere monumenten. De kosten inclusief lunch bedragen €25,- voor leden en €30,- voor niet- leden. Vanaf het midden van de zeventiende eeuw tot in de Franse Tijd waren de kastelen Limbricht en Wolfrath (nabij Holtum) door familiebanden nauw met elkaar verbonden. Het betreft de oorspronkelijk uit de Veluwe afkomstige familie Bentinck, die in 1644 door huwelijk verwant werd aan de familie Van Breyl, die het huidige kasteel Limbricht in Kasteel Wolfrath. 1622 heeft laten bouwen. Latere opvolgers van de familie Bentinck op kasteel Wolfrath behoorden tot de dynastie Ruijs de Beeren- broeck. Kasteel Wolfrath is nu eigendom van de firma Van der Leegte Nedcar en bij hoge uitzondering voor ons op zaterdag 3 sep tember toegankelijk. .'"'.".Vvr::» f# 'V.: 10.20 uur vertrek van station Sittard per bus naar kasteel Limbricht 10.30 uur ontvangst met koffie en vlaai 11.00 uur rondleiding in het kasteel en het oude Salviuskerkje 13.00 uur lunch op kasteel Limbricht 14.30 uur naar Holtum, bezichtiging van de Sint-Martinuskerk en kasteel Wolfrath 16.45 uur borrel op kasteel Limbricht 17.20 uur vervoer naar station Sittard De kosten bedragen €35,- per persoon. Actuele informatie over de excursies vindt u op de website of via onze nieuwsbrief. Aanmelden bij voorkeur via info@heemschut.nl of telefonisch op 020 622 52 92 (ma, di, do). juni 2016 HEEMSCHUT 45

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2016 | | pagina 45