Appingedam en Marssum Waterloopbos en Kamper Kogge Excursies Programma Programma De stad Appingedam, gelegen aan de noordoost rand van de provincie Gronin gen, groeide in de Middeleeuwen uit tot het belangrijkste centrum van de Ommelanden. De ontwikkeling van Appingedam werd in de 15de eeuw geremd door het stapelrecht van de stad Groningen. Hierdoor heeft het stadje een heel eigen karakter gekregen. Heem schut Groningen nodigt u uit om Appinge dam en omgeving te verkennen. Op zater dag 18 juni bezoeken we in de ochtend locaties met prachtig middeleeuws met selwerk. We gaan natuurlijk ook gebouwen van binnen bezichtigen, zoals de Nicolaï- kerk. 's Middags is er een stadswandeling, bezoekt u een begraafplaats en de pas gerestaureerde synagoge. Tot slot kunt u Het Damsterdiep met de bijzondere hangende keukens. de 12de-eeuwse romaanse kerkte Marssum bewonderen. De excursie is inclusief lunch en koffie of thee. Tijdens de lunch is er een lezing over Groninger baksteen. 10.30 uur vertrek touringcar vanaf hoofdstation Groningen (stad) Met bezoek aan Appingedam 13.00 uur lunch op de Borg Ekenstein Bezoek aan de kerk in Marssum 17.30 uur aankomst hoofdstation Groningen, einde excursie De kosten bedragen €39,50 voor leden en €41,50 voor niet-leden. 44 HEEMSCHUT juni 2016 Batavialand en waterbouwkundig erfgoed. We bezoeken het Waterloopbos, waarover meer informatie op pagina 41. 10.35 uur Vertrek per touringcar vanaf sta tion Lelystad 10.45 uur Ontvangst in Nieuw Land Erf goedcentrum 11.15 uur Programma maritieme archeolo gie (exposities en lezing) 12.30 uur Lunch in restaurant De Cantine 14.20 uur Toelichting op historie en toe komst Waterloopbos 14.45 uur Rondwandeling door het gebied 16.15 uur Afsluitend drankje en terugreis naar het station De kosten bedragen 37,50. De Kamper Kogge in de takels. Heemschut Flevoland organiseert op vrijdag 26 augustus een busexcursie met gids in Oostelijk Flevoland en de Noordoostpolder. De erfgoedlocaties die we bezoeken bieden cultuurhistorie die kenmerkend is voor Fle voland: maritiem erfgoed met onder andere informatie over de IJsselkogge die door Rijkswaterstaat werd gevonden bij Kampen. In het kader van het project Ruimte voor de Rivier wordt deze nu geconserveerd door

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2016 | | pagina 44