Hoop voor Wassenaars erfgoed Kerkgebouw en KRO-studio ZUID-HOLLAND afhankelijk gemaakt van particulier belang. Een omslag in denken startte met het raadsbesluit om inspraak toe te passen. Op 24 november 2015 hield de Raad een inspraakavond waarde commissie het belang aantoonde van het heb ben van een visie op het erfgoed en aandacht voor ruimtelijke kwaliteiten. Heemschut Zuid- Holland adviseerde om een cultuurhistorische waardenkaart te maken. Met die waardenkaart kan geanticipeerd worden op de nieuwe Omge- vingswet, waarin een visie op cultureel erfgoed als onderdeel van de fysieke leefomgeving een verplicht onderdeel is. Resultaat is dat 25 janu ari 2016 de Wassenaarse gemeenteraad het voorstel van het college van tafel heeft geveegd en besloot een visie op erfgoed te ontwikkelen. In de tussenliggende periode wordt een para plubestemmingsplan ontwikkeld dat moet voor komen dat de meest waardevolle bebouwing ongezien wordt gesloopt. Hiermee is een stap in de goede richting gezet van een meer zorgvul dig erfgoed beleid, dat recht doet aan het unieke karakter van het veelbesproken villadorp. De commissie houdt een vinger aan de pols. Leo Dubbelaar Wassenaar - Sinds 2010 is Wassenaar regel matig in het nieuws vanwege de manier waarop er met het erfgoed wordt omgegaan. Soms werden er wel erg makkelijk sloopvergunningen verleend voor historisch waardevolle bebou wing; beetje bij beetje wordt zo geknabbeld aan de kwaliteiten van een van de grootste beschermde dorpsgezichten van ons land. Reden genoeg voor Heemschut Zuid-Holland om de ontwikkelingen kritisch te volgen. Na een periode van relatieve rust, brak vanaf 2014 opnieuw een roerige periode aan. Het college ontwikkelde een plan om in de eerste plaats eigenaren verantwoordelijk te maken voorde instandhouding van hun bezit. Dus alge meen belang werd vrijwel zonder voorbehoud De Paauw in Wassenaar NOORD-HOLLAND Halfweg - Het Cuypersgenootschap vindt Heemschut Noord-Holland aan zijn zijde in het pleidooi voor behoud van een bijzondere rooms- katholieke kerk in Halfweg. De Onze Lieve Vrouw Geboortekerk is in 1929 gebouwd in de Amsterdamse-Schoolstijl naar een ontwerp van Jan Kuijt. De stijl is zeldzaam voor Rooms- katholieke kerken. Plan is de kerk voor de helft af te breken om plaats te maken voor apparte menten, terwijl de andere helft in gebruik blijft als kapel. Het gebouw verkeert in slechte staat en ontbeert de monumentenstatus. Hilversum - In de pogingen het rijksmonument de KRO Studio in Hilversum te behouden heeft Heemschut Noord-Holland besloten samen met andere erfgoed beschermers naar de rechter te stappen. Om ontwikkelingen van het voormalige studiocomplex mogelijk te maken wordt het van de rijksmonumentenlijst afgevoerd. Dat vindt 18 HEEMSCHUT juni 2016 de commissie onverteerbaar. Het is een dub- Als radiostudio representeert het een bijzonder belwandig uitgevoerd gebouw met een karakte- aspect van de omroephistorie. ristieke vorm die de akoestiek ten goede komt. Peter Schat De rooms-katholieke kerk te Halfweg, opgetrokken in de stijl van de Amsterdamse School.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2016 | | pagina 18