Nieuwe website Heemschut Beesel winnaar BNG Bank Erfgoedprijs Verenigingsnieuws Erfgoednieuws Erfgoedvereniging Heemschut is de grootste en één van de oudste particuliere verenigingen voor bescherming van cultuurmonumenten. Sinds 1911 zetten actieve burgers zich in voor de waardering en het behoud van waardevolle monumenten en cultuurlandschappen in Nederland. 100jaaR bedreigd erfgoed. Nieuws 1 De nieuwe website van Heemschut oogt overzichtelijk en modern. Mogelijk heeft u hem al gezien: Heem schut heeft vanaf dit voorjaar een geheel vernieuwde website. De digitale ontwikke lingen maken dat de oude site uit 2007 aan vervanging toe was. Dat had enerzijds te maken met nieuwe technologische ontwik kelingen, anderzijds met een ander gebruik van websites door het grote publiek. Nieuw is dat de Heemschut-site niet alleen een site is met veel informatie, maar vooral ook een landings-site. Dat betekent dat via andere digitale media, zoals Twitter en Facebook, men eenvoudig terecht komt op de nieuwe site. De website is responsive wat betekent dat deze zich automatisch aanpast aan alle soorten apparaten, van de computer tot de iPad en smartphones. Opzet is dat nieuws steeds vooraan staat. Hierdoor komt Heemschut vaker en hoger op de tegenwoordig o zo belangrijke indexen en overzichten, aangestuurd door Google. Daarnaast zijn er verschillende thema's waar Heemschut in bredere zin aandacht voor vraagt, zoals krimp, herbestemming en energie(landschappen), maar ook agra risch en religieus erfgoed, kastelen en buitenplaatsen. Het aardbevingsdossier in Groningen krijgt bijvoorbeeld speciale aan dacht. Uiteraard ontbreken de vertrouwde onderdelen met verenigingsinformatie en de agenda met de Heemschut-excursies niet. De eerste ervaringen met de site zijn posi tief. Het aantal bezoekers is flink gestegen, terwijl geïnteresseerden zich ook makkelij ker kunnen aanmelden als lid of een dona tie kunnen doen. De komende tijd wordt de site verder uitgebreid. Als eerste wordt gewerkt aan het online-zetten van onze grote collectie dia's, die een fascinerende indruk geven van het monumentenbestand van Nederland. Het Limburgse Beesel heeft de BNG Bank Erfgoedprijs 2016 gewonnen. De gemeente ontvangt een geldprijs van 25.000 euro, beschikbaar gesteld door het BNG Cul tuurfonds. Van de andere genomineerden Arnhem, Haarlemmermeer, Heerlen en Tiel ontving de gemeente Heerlen een eervolle vermelding. De jury wees de gemeente Beesel aan als winnaar omdat werkelijk de gehele gemeenschap betrokken is bij het erfgoed. Het 'soortelijk erfgoedgewicht' per inwoner is zeer hoog. Dit is veel breder dan alleen het Drakenspel: er is veel aan dacht voor herbestemming, monumenten en archeologie. De gemeente Beesel voert bewust en succesvol beleid om het merk 'Draak' en het merk 'Keramiek' om te zet ten in eigentijdse uitingen. Heerlen ontving een eervolle vermelding. De gemeente komt uit een achterstand en moet een nieuw verhaal vertellen. Erfgoed en cultuur worden daar actief en bewust voor ingezet. Het verhaal van de 'Rocky' onder de steden is gelaagd en kent rafel randen. Heerlen vult haar identiteit op inspi rerende wijze in en maakt daarbij positief gebruik van het negatieve verleden. Het draaksteken in Beesel vindt dit jaar plaats in augustus. Meer informatie: www.draaksteken.nl m In Beesel zijn draken niet te missen. juni 2016 HEEMSCHUT 11

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2016 | | pagina 11