42 HEEMSCHUT Special Geldersch Landschap Kasteelen 23 Op stap in Utrecht met Peter van Dun 28 Werelderfgoedstatus Paramaribo bedreigd 34 Monumenten nog ver verwijderd van inclusieve beleving INHOUD Amsterdams Marineterrein herontdekt Steeds meer raadhuizen komen in onbruik Fort Floek aan den Floek van Holland Stormschade en monumenten Participatory governance. Voor deze ingewikkelde term was ik onlangs bij een gesprek bij het Ministerie van OCW. De discussie over participatory governance gaat eigenlijk over de vraag op welke wijze stakehoidersen dat kunnen er velen zijn, meedoen met erfgoedmanagement. Misschien haakt u nu al af bij het lezen van al deze kre ten. Maar de discussie is wel degelijk relevant en interessant. Fleemschut is een ledenorganisatie en wij merken dat we steeds vaker worden gevraagd mee te denken over allerlei erfgoed vraagstukken. Bijna wekelijks wordt Fleemschut uitgenodigd bij de Rijks dienst voor het Cultureel Erfgoed, het Ministerie van OCW, het ministerie van l&M of andere overheidsinstanties om mee te denken over de meest uiteen lopende onderwerpen en projecten. Van de Nationale Agenda Religieus Erfgoed tot de Erfgoedmonitor, van de Nationale Omgevingsvisie tot de uitwerking van de amendementen op de Erfgoedwet. Die open houding van de (rijks)overheid stellen we zeer op prijs. Het geeft aan dat de stem van het particulier initiatief in Nederland wordt gehoord en gewaardeerd. Zeker in deze tijd besef ik des te meer hoe blij we mogen zijn met onze waarden en verworvenheden. Dat erfgoed bij draagt aan de identiteit van onze open samenleving moge duidelijk zijn. Dank daarom voor al uw steun aan onze ver eniging. Karei Loeff, directeur Omslag Foto: Irene van Wel fotografie, En verder: bewerking Art-is reclamebureau Weert, 2014. Heemschut Actief 14 Schaatsbaan in het Franciscus Huis Bedreigd-Gered in Kamerik 20 (St. Franciscuskerk) in Weert. Erfgoedbehoud in Bangladesh 22 IA Gastcolumn wethouder Cremers 27 Hoogspanning in Drenthe 39 Handhaving gevraagd in Tegelen 44 Ledenaanbiedingen 45 eRFGoeDveiieniGinG

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2015 | | pagina 3