z z u z 5 O 0 u Colofon UI Madurodam Ingezonden brief Word lid van Heemschut! Heemschut is het kwartaaltijdschrift voor leden van de Bond Heemschut, de vereniging tot bescherming van cultuurmonumenten in Nederland. Opgericht in 1911. Beschermvrouwe: Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Beatrix der Nederlanden. Jaargang 92 no. 3, september 2015 Redactie Anne-Marie ten Cate, eindredactie Jephta Dullaart Eric Ie Gras Willem Heijbroek Karei Loeff, hoofdredactie Norman Vervat Mathijs Witte Redactieadres redactie@heemschut.nl Grafische productie en bladcoördinatie Pack Parcel BV, Nieuwegein m.m.v. Pencilpoint - Reclamemakers Vormgevers, Woerden Advertenties Bureau van Vliet, Zandvoort 023-571 47 45 zandvoort@bureauvanvliet.com Losse nummers Prijs 5,95, incl. verzendkosten 7,50. Bestellen via www.heemschut.nl Erfgoedvereniging Bond Heemschut Nieuwezijds Kolk 28, 1012 PV Amsterdam 020-622 52 92 www.heemschut.nl info@heemschut.nl Contributie Individuele leden minimaal €35,- Gezinslidmaatschap €45,- Jongerenlidmaatschap (tot 25 jaar) 15,- Rechtspersonen en bedrijven €70,- Opzegging alleen schriftelijk en voor 1 december. ISSN 0017-9515 Rabo-rekening nummer IBAN NL 36 RABO 01462.53.388 aa Nieuw Leven in de Hallen is de geschiedenis van twintig jaar strijd van vasthou dende buurtbe woners met de lokale overheid en projectont wikkelaars over het hergebruik van de voormalige tramre mise in Amsterdam-West. Uiteindelijk is het de TROM (Tramremise Ontwikkelings Maat schappij) gelukt om met een vitale coalitie van buurtbewoners en ondernemers het gebouw een nieuw leven te bezorgen. Draag vlak bij bewoners en gebruikers en het rea liseren van maatschappelijke meerwaarde zijn beslissend voor succesvol hergebruik. De auteur Eisse Kalk is voorzitter van het bestuur van de TROM en van Agora Europa. Hij schreef een aantal publicaties over het thema hergebruik: Bouwmeesters met draagvlak, architecten bureau Van Stigt (2007) en Nieuw Leven voor Meer Gebouwen, hergebruik kan snel ler en beter (2010) U kunt Nieuw Leven in de Hallen bestellen door 12,00 over te maken op rekening nummer 2794095 t.n.v. Agora Europa te Amsterdam onder vermelding van Heem schut-actie NLH, uw naam en volledige adresgegevens, dan zorgen wij voor toezen ding. Meer informatie over deze publicatie is te vinden op www.agora-europa.nl Opnieuw verloten wij onder onze lezers tien kaartjes voor Madurodam in Den Haag. Stuur uw kaartje naar Heemschut, Nieuwe zijds Kolk 28, 1012 PC Amsterdam of email naar info@heemschut.nl. Onder de inzen ders verloten we 15 september de kaarten, die het hele jaar geldig zijn. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. De heer Warmolt Brouwer stuurde ons: In het maartnummer 2015 zit een storende fout. De titel van het artikel over verkiezin gen Groningen-Huis Cardinaal is niet goed evenals de zin De Statenzaal van het Gro ningse provinciehuis, het Huis Cardinaal aan het Martinikerkhof, heeft een rijk gebeeld houwde schoorsteenbetimmering etc. Het voorste deel van het Provinciehuis aan het Martinikerkhof is een begin 20ste eeuws nieuw ontworpen en gebouwd onderdeel dat vóór het oudere deel werd geplaatst. In het oude deel, in gebruik als Provinciehuis sinds het begin van de 17deeeuw, is de afgebeelde betimmering, zij het in veranderde staat, te vinden. Bij de nieuwbouw begin 20ste eeuw is een neo-renaissance gevel ontworpen. Voor de kleine portierswoning werd een natuur stenen gevel uit 1555, afkomstig uit het depot van het Groninger Museum, geplaatst, waarbij de vensters werden gereconstrueerd. Het Provinciehuis draagt niet de naam Huis Cardinaaldat dus ook niet bestaat, slechts de natuurstenen gevel werd hergebruikt. Ja, ik ondersteun de doelstelling van Heemschut en word lid. Naam: De heer mevrouw firma organisatie Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: Email: Handtekening: Het lidmaatschap bedraagt minimaal €35,- per jaar, jongeren <25 €15,-, bedrijven €70,-. U ontvangt van ons een acceptgirokaart en Het monumentenboek als welkomstgeschenk. U kunt deze bon in een ongefrankeerde envelop sturen naar: Bond Heemschut, Antwoordnummer 3808, 1000 PB Amsterdam

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2015 | | pagina 46