Erfgoedexcursies Jugendstil Het andere Enschede De Slag om de Schelde Herbestemming in Schiedam Zaterdag 12 september Woensdag 21 oktober Zaterdag 10 oktober Zaterdag 10 oktober De Drentse hoofdstad heeft nog drie echte parels in Jugendstil. Daarnaast vertonen wel veertig voorname woonhuizen de ken merken van deze bouwstijl, die populair was tussen 1890 en 1905. Heemschut Drenthe stelde een wandeling van een uur samen die op 12 september met een gids gelopen kan worden. U geniet van kleurige tegelpla teaus, glas-in-lood, torentjes en balkons waar u anders zo aan voorbijgelopen zou Heemschut Overijssel heet u om 9.45 uur van harte welkom op het station Enschede. We rijden vanaf daar met de historische TET 38 bus richting Haaksbergen. Na de kof fie met Twentse krentewegge kunt u het Emplacement Boekelo. zijn. Bovendien mag er gratis een kijkje genomen worden in het oude gedeelte van het Drents Museum. Museum Buurt Spoorwegstation bezichti gen. Vervolgens vertrekt een 19de-eeuwse stoomtrein richting Boekelo. Na een kort bezoek aan het spoorwegmuseum bezoeken we de wijk Roombeek. De lunch wordt daar geserveerd in één van de prachtig gerestau reerde gebouwen. Hierna gaan we richting vliegveld Twente. Dat het voormalige vlieg veld prachtige monumentale parels kent, is niet bij iedereen bekend. Tijdens een wan deling hoort u alles over de bestaande his torisch waardevolle elementen, de natuur en de nieuwe ontwikkelingen. We eindigen rond 17.30 uur bij station Enschede. De kosten voor deze excursie bedragen 38,50 voor leden en introducés. De Slag om de Schelde heeft een promi nente plaats in de canon van de geschie denis van Zeeland. Heemschut Zeeland organiseert een excursie naar de bijzondere plekken waar deze historie van de Tweede Wereldoorlog zichtbaar is. We vertrekken om 11.00 uur vanaf station Middelburg en gaan met de bus naar Zoutelande. Daar bezoeken we het bunkermuseum. Na de lunch in Koudekerke houdt Tobias van Gent, specialist in de historie van de Tweede Wereldoorlog, een lezing. Hierna gaan we naar Toornvliedt, waar we de communica tiebunker bezoeken. We sluiten af in de commandobunker in Vlissingen met een borrel. De prijs voor de excursie bedraagt 30,- voor leden en 40,- niet leden. Commando bunker. Stedelijk Museum Schiedam. In Schiedam zijn diverse pareltjes van her bestemming te vinden, zoals de voormalige kapel van het Sint Jacobsgasthuis uit 1787. De kapel werd in 2014 door architecten bureau MVRDV op een bijzondere manier ingericht als entreehal van het Stedelijk Museum. In het museum ontvangt Heem schut Zuid Holland u met koffie en thee en wordt het verhaal van de herbestemming verteld. Vervolgens nemen we een kijkje in de bibliotheek die sinds deze zomer in de Korenbeurs uit 1783 is gevestigd. Al in 1872 werd de binnenplaats van deze Korenbeurs met een bijzondere constructie van staal en glas overkapt. Ook de imposante Havenkerk uit 1822 wordt bezocht. We sluiten af met een borrel bij het Jenever museum, gevestigd in een pakhuis dat al in de 18de eeuw werd hergebruikt als destil- leerderij. De excursie is van 13:00 tot 17:00 uur en kost 15,- per persoon (voor zowel leden als niet-leden). Meer informatie en opgave via www.heem- schut.nl/agenda of kampen@heemschut. nl of 020-522 62 92 (maandag, dinsdag ochtend en donderdag). september 2015 HEEMSCHUT 45

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2015 | | pagina 45