I# 23 28 36 43 HEEMSCHUT En verder: Special Open Monumentendag Op stap in Drenthe met Leen de Graaf Nieuwe ambachten in oude gebouwen Column: Alexander Pechtold INHOUD I r r^C-t-A Meer erkenning voor ambachtsscholen Immaterieel erfgoed in Rotterdam Jongeren bij monumenten op de steigers Omslag (foto: Robert Jan Stokman fotografie) Leerlingen van de restauratie-opleiding aan het werk eRFGoeDvenenicinc Ton Kootpenning uitgereikt Heemschut Actief 14 Bedreigd-Gered in Vlissingen 20 Erfgoed in Birma 22 Gastcolumn Leo Endedijk 27 Handhaving gevraagd in Reeuwijk 44 Erfgoedexcursies 45 Zowel de Erfgoedwet als de Omgevingswet zijn met een grote meerderheid aangeno men in de Tweede Kamer. Bij beide wetge vingstrajecten is er mede dankzij de lobby van Heemschut een aantal amendemen ten aangenomen, waardoor erfgoed voort aan beter wordt geborgd. Zo komt er in de Erfgoedwet meer aandacht voor interieurs en gaat de minister het register Mobiel Erfgoed faciliteren. In de Omgevingswet is de meldingsplicht voor ingrepen bij monu menten, dankzij de inbreng van diverse Kamerleden, nu toch opgenomen. Beide voorbeelden geven aan hoe belangrijk het is dat we met elkaar ons blijven inzetten voor het belang van een goede wetgeving. Voor je het weet glipt een stukje verant woordelijkheid voor ons erfgoed zo tussen de vingers door. Binnen onze eigen vereniging kunnen we terugkijken op een uiterst positief verlopen Algemene Vergadering van Leden. Ook de excursies in de middag waren een groot succes. Zo werd door de ene groep een onverwacht bezoek gebracht aan een uniek historisch kaaspakhuis. Terwijl de andere groep kon kennismaken met een prachtige presentatie van archeologische vondsten in een openbare parkeergarage. Erfgoed leeft, dat is zonneklaar, en is drager voor economische en toeristische ontwikkelingen. Dat beseffend is de zorg voor ons erfgoed ook steeds belangrijker. Heemschut wil aan die waardering bijdra gen, het liefst op een proactieve wijze. Dat daarnaast in een aantal gevallen actie moet worden gevoerd als het bijna vijf voor twaalf is, hoort bij ons werk. Het debat over het waarom en hoe we erfgoed moeten behouden, voeren we maar al te graag. In dit nummer treft u hiervan weer verschillende voorbeelden. Karei Loeff, directeur

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2015 | | pagina 3