Vereniging snieuws Vacature Voorzitter Algemene Vergadering van Leden met goede sfeer Voorzitter Heemschut Gelderland Oproep Heemschut is op zoek naar een nieuwe voorzitter van het bestuur. Reacties van geschikte kandidaten en suggesties daarvoor zijn welkom tot 15 oktober 2015. Voor informatie kunt u een infomap aanvragen bij het Landelijk bureau in Amsterdam of contact opnemen met de heer Mr. J.L.M. van Susante, voorzitter van de selectiecom missie via jan@vansusante.com of 06 55394360. De Algemene Vergadering van Leden op 29 mei werd gekenmerkt door een plezierige sfeer. In het tot muziekschool herbestemde klooster in Woerden kwamen de leden bijeen om zich onder meer uit te spreken over een nieuw beleidsplan, de jaarrekening en het jaar verslag van de vereniging. Namens de schei dende DB-leden nam Pieter-Mathijs Gijsbers kort het woord en wenste hij Heemschut een goede toekomst. De leden besloten om drie zittende bestuursleden te benoemen tot waar nemers, te weten de heren Jan van Gils, Jan van Susante en Seerp Ybema, respectievelijk als waarnemend voorzitter, penningmeester en secretaris. De heer Sebas Baggelaar werd benoemd als bestuurslid en is met 32 jaar een van de jongste leden binnen het bestuur. Het bestuur presenteerde een plan van aanpak met een aantal actiepunten waar zij zich de komende tijd op zal richten. Dit betreft onder meer het zoeken naar een nieuwe voorzitter voor de vereniging. De leden besloten met instemming van het bestuur tot het instellen van een rekencom- missie wiens taak gericht zou moeten zijn de leden te berichten over het reilen en zeilen van de vereniging in het kader van doelma tigheid, doeltreffendheid en rechtmatigheid. Al met al kan geconcludeerd worden dat bestuur en leden met elkaar het vertrouwen hebben uitgesproken in de vereniging en er op deze wijze een goede aanzet is gedaan voor een nieuwe start. Het jaarverslag, de jaarrekening en het beleidsplan zijn online te vinden op onze website onder 'vereniging'. Op verzoek zen den wij u deze stukken per post toe. De middagexcursies door Woerden konden rekenen op veel positieve reacties bij de deelnemers. Na een boeiende inleiding over de historie van Woerden werden wandelin gen gemaakt langs verschillende gebouwen in de stad, waaronder industrieel erfgoed, de vestingwerken en archeologische vondsten. Ook kregen de deelnemers een uniek kijkje in een kaaspakhuis in de binnenstad. De commissie Gelderland zoekt een nieuwe voorzitter. De voorzitter geeft leiding aan een groep enthousiaste commissieleden die zich inzetten voor erfgoedbehoud in deze provin cie. De voorzitter zal tevens deel gaan uitmaken van het bestuur van Heemschut. Meer informatie bij Ton Gijsbers: aaemgijsbers@hetnet.nl of 024- 6841914 of Geertruud Dorhout, geertruud@dorhout.net. De Algemene Vergadering van Leden heeft besloten tot het instellen van een rekencommissie. Leden die geïn teresseerd zijn zitting te nemen in de voorbereidingscommissie tot instel ling van deze commissie worden ver zocht uiterlijk 1 oktober contact op te nemen met de waarnemend secre taris van de vereniging de heer Dr S.B. Ybema, e-mail ybema.sb@kpn- mail.nl of telefonisch 0591-546155 of 06 - 539 22 358. NIEUWE LEDEN Heemschut heet de volgende nieuwe leden van harte welkom: Dhr. H. Schippers, Heerenveen Dhr. J. Roozen, Rucphen Dhr. T. Lelyveld, Amsterdam Dhr. J.M.J. Vergoossen, Groningen Fam. C.F.A. Pfeiffer, Weesp Borst Vastgoed, Wognum Dhr. J. Schukkink, Enschede Dhr. D. Buursink, Enschede Gemeente Bergen op Zoom, Bibliotheek, Bergen op Zoom Mw. I. Haas, Blaricum Dhr. Ir. B. te Nijenhuis, Voorburg Dhr. A. Hebeis, Loppersum Ministerie van OCW, Den Haag Dhr. B. de Jonge, Leusden Urnenveld Anloo, Dhr. J. ten Sijthoff, Anloo Dhr. L.M. Keuter jr., Kooga/d Zaan Dhr. K.J.W. Groeneveld, Den Haag Dhr. E.J. Broedelet, Domburg Mw. R. Visser, Amsterdam Deze leden hebben zich aangemeld tussen 1 oktober 2012 en 1 januari 2013. Bent u nog geen lid van Heemschut? Of zoekt u een leuk cadeau-idee? Word dan lid of maak iemand uit uw vriendenkring lid. Als dank krijgt u Het Monumentenboek (winkelwaarde 14,95) cadeau. Ga naar www.Heemschut.nl/doe-mee en meldt u aan.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2015 | | pagina 31