Gemert: Boerenbondmuseum Erfgoedexcursies Monumenten in de dierentuin of... de dierentuin als monument? De ledenlokalen. Boerderijen zijn prachtige monumenten. Maar weet u wat een karschop is? Of een Vlaamse Schuur? Of een potstal? In het Boerenbondmuseum in Gemert zijn ver schillende soorten boerderijen te zien. In dit openluchtmuseum is de sfeer te proe ven van een Brabants dorp aan het begin van de vorige eeuw. Met een boerenerf, historische panden, een dorpscafé en ver schillende ambachten wordt het agrarisch erfgoed van Brabant getoond. Het Boeren bondmuseum herbergt twee originele boer derijen, verschillende ambachtshuisjes, een handkrachtzuivelfabriek, een veldkapel en een replica van een oude stoomtram. In de boerderijen is levende have gehuisvest zoals dat rond 1900 gebruikelijk was. Er zijn permanente en wisselende tentoonstellin gen over het leven aan begin van de vorige eeuw. Op zaterdag 29 augustus organiseert Heem schut Noord-Brabant een excursie naar het museum. Vanaf 10.00 bent u van harte welkom. Om half 11 start het programma. We beginnen met een lezing over de boer derijen, daarna is er een rondleiding door het museum en 's middags bekijken we één of meerdere boerderijen in de omgeving. Koffie, thee en een Bourgondische lunch zijn inbegrepen in het programma. De kosten bedragen €19,- voor niet-leden, €15,- voor Heemschut-leden. Aanmelden kan via de website van Heemschut: www.heemschut.nl/agenda of per mail via info@heemschut.nl. m In Artis komen natuur, cultuur en erfgoed samen. De dieren, de bomen, de planten en de gebouwen vertellen allemaal een eigen verhaal. De verhalen van Artis bestaan al sinds 1838 en iedere dag komen daar nieuwe bij. U hebt het hopelijk tenminste één keer in uw leven mogen beleven. Voor diegene die nog nooit een bezoek heeft gebracht aan dit bijzondere stadspark én degenen die er geen genoeg van kunnen krijgen organiseert Heemschut Amsterdam op 26 september een architectuurexcursie in Natura Artis Magistra. Veel gebouwen in Artis zijn monument. Het park telt 26 rijksmonumenten, zowel gebouwd als groen erfgoed, en een gemeentelijk monument. Artis werkt aan een masterplan waarin deze monumenten gerestaureerd en gerenoveerd worden, hun gebruik wordt aangepast en vernieuwd. Zoals de recentelijk heropende Ledenloka len, waar tegenwoordig café-restaurant de Plantage, Micropia en Studio Artis te vinden zijn. Het (voormalige) Wolvenhuis dat nog eerder dienst heeft gedaan als logement is ook een interessant voorbeeld. Dit gebouw stamt nog van vóór de oprichting van het genootschap Natura Artis Magistra. Tijdens de excursie zal de aandacht op deze prach tige monumenten worden gericht. Nadere informatie over het programma vindt u op onze website. Kosten voor deze middagexcursie: leden €20,- (met Artis lid maatschap €10,-) niet-leden: €25,- (met Artis lidmaatschap €15,-). U kunt zich aan melden via www.heemschut.nl/agenda of telefonisch 020-6225292 (ma/di/do). juni 2015 HEEMSCHUT 45

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2015 | | pagina 45