Erfgoednieuws Lancering websites over Nederlands landschap en archeologie Prof. dr. ir. Coen Temminck Groll (1925-2015) Personalia In memoriam De Rijksdienst voor het Cultureel Erf goed heeft in 2014 twee nieuwe inter- netportals over het landschap en de archeologie in Nederland gepresenteerd, www.landschapinNL.nl en www.archeolo- gieinNL.nl. Via deze portals kan een ieder kennis vergaren over ons landschap en het bodemarchief. Alle kennis is overzichte lijk gepresenteerd. Er is informatie te vin den over behoud van het landschap en de archeologie, over de partners, over regels en beleid, publicaties van de Rijksdienst en nieuwsitems. Via kaarten en bronnen is informatie over het landschap en archeo logie via GIS-systemen ontsloten. Het is de bedoeling dat de website interactieve com- munities worden waaraan iedereen kan bijdragen. Zaterdag 14 februari jl. is prof. dr. ir. Coen de Faculteit Bouwkunde in Delft, een func- Temminck Groll overleden. Hij was de eerste tie die hij van 1973 tot 1986 bekleedde. hoogleraar Architectuur en Restauratie op Restauratie was in die tijd nog niet zo Coen Temminck Groll bij zijn verzameling. Madeleine Maaskant heeft haar functie als hoofd van de afdeling Gebouwen van de vereniging Natuur monumenten neergelegd. Zij is per 1 juni gestart als directeur van de Aca demie van Bouwkunst in Amsterdam. Heidi van Limburg Stirum is per 1 maart begonnen als directeur van de Nederlandse Kastelen Stichting. Gabor Kozijn heeft per 1 maart de redactie van Heemschut verlaten. Jephta Dullaart volgt hem op. Gabor gaat bij de Rijksdienst voor Cultu reel Erfgoed de voorlichting rond de nieuwe Erfgoedwet verzorgen. gangbaar onder architecten, het waren de hoogtijdagen van de nieuwbouw en maak baarheid. Hij benadrukte keer op keer de architectonische ontwerpopgave van het restaureren en liet uit alle tijden en wereld delen voorbeelden zien van hoe divers het omgaan met monumenten kan zijn. Temminck Groll was als restauratiearchi tect betrokken bij tal van grote restaura- tieopgaven, bijvoorbeeld van de Utrechtse binnenstadskerken, Kasteel Amerongen en de Cannenburgh bij Vaassen. Hij promo veerde op de middeleeuwse stenen huizen in Utrecht (1963). Temminck Groll verrichtte in opdracht van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg baanbrekend onderzoek in de voormalige Nederlandse koloniën en handelsposten wereldwijd. Ook was hij een van de eer ste onderzoekers die weer naar Zuid-Afrika ging. Hij publiceerde standaardwerken over de architectuur van Suriname (1973) en The Dutch Overseas (2002). Zijn betekenis voor de monumentenzorg is groot. Gene raties restauratiearchitecten werden door hem opgeleid. Frans Brugman 44 HEEMSCHUT juni 2015

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2015 | | pagina 44