Nederlandse Tuinenstichting viert lustrum 23 Op stap met Wil Schagen in Kolhorn 28 Op weg naar een label Levend Erfgoed 36 HEEMSCHUT Erfgoedexcursies 44 INHOUD Tussen Bergen op Zoom en de Ooster- schelde. Suikerfabriek aanjager ontwik kelingen Frida Hunziker Eerste vrouw in de wand- kunst Herinneringen aan deTweede Wereldoorlog De Efteling als nationaal Erfgoed? op Walcheren Omslag (Foto: j. Bedeaux-Nas) En verder: Dubbele border van De Walburg in Nuenen, Erfgoed in Syrië 11 voorheen de kwekerij van tuinarchitecte Heemschut Actief 14 Hettie Cox. Bedreigd-Gered: Flat Kleiburg 22 A Gastcolumn Mona Keijzer 27 Op stap in Kolhorn met Wil Schagen 28 I«I Michelinsterren voor steden 31 Op weg naar een label Levend Erfgoed 36 eRFGoeDveRemcinc Groningen bedreigd 42 Bij het ter perse gaan van dit nummer was de Erfgoedwet in het stadium van het door de minister beantwoorden van vragen van de kamerfracties. De beantwoording was uitvoerig, maar ook teleurstellend. Op geen enkel punt is door de minister een toezegging gedaan om interieurs en mobiel erfgoed in de nieuwe wet een kans te geven op betere bescherming. Het bleef bij een opmer king in de kantlijn. Dat betekent dat we met amendementsvoorstellen opnieuw een ronde moeten maken langs de Kamer. Wat betreft de afstoting van 31 rijks monumenten is de Kamer vooralsnog vasthoudend. Deze is nog niet overtuigd van de gevolgde procedure en het pro ces. Het verzet kwam onder meer uit Naarden, waar de gemeente zich sterk maakt om de vesting uit het pakket van objecten die aan de Nationale Monu mentenorganisatie overgedragen wor den, te halen. De Raad voor Cultuur is inmiddels om advies gevraagd. In dit nummer van Heemschut is er aandacht voor Bergen op Zoom. De gemeente won vorigjaar de prijs voor de Beste Erfgoedgemeente van Nederland. Een prijs van de BNG-bank, opgezet door Kunsten '92 en waarin ook Heem schut is vertegenwoordigd. Bergen op Zoom besteedt consistent aandacht aan haar erfgoed, zowel binnen als bui ten de wallen. Niet in de laatste plaats is er aandacht voor 35 jaar Nederlandse Tuinenstichting. Vanaf deze plaats een hartelijke felicitatie aan onze zuster organisatie met wie wij momenteel op meer locaties behoudsacties voeren. Karei Loeff, directeur

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2015 | | pagina 3