Op weg naar het Label Levend Erfgoed in Bedrijf Het Franse 'Label Entreprise du patrimoine vivant' is een keurmerk voor bedrijven die werken vanuit respect voor hun erfgoed. Het vormt de inspiratiebron voor een nieuw initiatief van Heemschut. Gabor Kozijn Nominatie Traditie, passie excellentie Afgelopen november reisde een kleine delegatie van Heemschut af naar de Salon International du Patrimoine Culturel in de Carrousel du Louvre in Parijs. Tijdens de grootste erfgoedbeurs ter wereld, met prachtige stands en veel Europese collega organisaties, liet Heemschut zich informe ren over het in Frankrijk steeds bekender wordende erfgoedlabel voor bedrijven. Cultureel erfgoed bestaat in vele vormen en verbindt mensen in het dagelijks leven met het verleden, heden en de toekomst en is een belangrijke identiteitsdrager. Som mige bedrijven nemen een speciale positie in binnen het cultureel erfgoedveld. Dit zijn bedrijven die werken vanuit een passie voor traditie en respect voor hun erfgoed en dit terug laten komen in alle facetten van hun onderneming; van het gebouw, de machi nes en het archief tot de productiewijze, de kennis en vaardigheden van het menselijk kapitaal en de wijze waarop zij de kennis en producten in de markt zetten. Erfgoedver- eniging Bond Heemschut heeft het initiatief genomen tot het Label Levend Erfgoed in Bedrijf om samen met partnerorganisaties juist deze bedrijven in Nederland te steunen. Het Franse Label is geïnspireerd door het in 2005 opgerichte Franse 'Label Entreprise du patrimoine vivant'. Het Label brengt in Sigarenmakerij de Olifant in Kampen is één van de weinige bedrijven die dit product in ons land nog op de authentieke manier vervaardigt. 36 HEEMSCHUT juni 2015

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2015 | | pagina 36