In Memoriam Frank IJsselmuiden 1939-2015 Vereniging snieuws Peter Capelle Wik 'ft Op 20 maart is Frank IJsselmuiden overle den, ruim een jaar nadat hij afscheid nam als voorzitter van de Fleemschut Noord-Hol- land. Hij was al geruime tijd ziek, maar dat weerhield hem er niet van om tot eind 2013 met volle overgave het voorzitterschap van de commissie te bekleden. In 1996 kwam hij in contact met Fleemschut en was vanaf zijn eerste commissievergadering de voor zitter die deze functie op dezelfde wijze uit oefende zoals hij zijn andere taken uitoe fende, namelijk strijdbaar en recht door zee. Frank had op dat moment net afscheid genomen van de gemeente Haarlemmer- liede en Spaarnwoude waar hij gedurende ruim 23 jaar burgemeester was geweest. Hij zette toen zijn carrière voort als burgemees ter van Edam-Volendam en was daarna tot zijn pensionering burgervader van Noorder Koggeland. Cultuurhistorie had zijn warme belangstelling. Zo zorgde hij er onder andere voor dat de gemeente Flaarlemmerliede en Spaarnwoude in 1988 een monumenten verordening met een bijbehorende commis sie kreeg en was hij ook voorzitter van de Stichting Stoomgemaal Flalfweg. Na een studie rechten werd Frank op drie ëndertigjarige leeftijd een van de jongste burgemeesters van Nederland. Hij zette zijn gemeente Flaarlemmerliede en Spaarn woude op de kaart door gedurende zijn gehele ambtsperiode zich met hand en tand te verzetten tegen de havenuitbreidingsplan nen van de naaste buurman Amsterdam. Frank was een ridder zonder vrees of blaam en zo zette hij zich dan ook in voor het werk van het behoud van en de zorg voor het cul tuurhistorische erfgoed. In de regio's van Noord Holland, NH Noord, Kennemerland en het Gooi, liet hij gedurende de ruim 17 jaar van zijn voorzitterschap vele malen zijn stem en mening horen. Of het nu ging over grens palen of het Provinciehuis, Frank maakte zijn mening en eventueel zijn alternatieve voor stellen, luid en duidelijk kenbaar. Ook als lid van het bestuur van Heemschut en later als lid van de het bestuur van het hulpfonds was hij een geduchte strijder voor alles wat hij redelijk en rechtvaardig vond. Hij was een aimabele figuur, die vaak met de nodige humor naar voren trad, zich nim mer verschool en die, hoewel moeizaam, ook wel eens zijn ongelijk kon bekennen. Wij zullen ons hem nog lang herinneren. Begin januari ontving Frank IJsselmuiden in Volendam uit handen van directeur Karei Loeff de erespeld van Heemschut. VK/AARRfcVUNt NIEUWE LEDEN Heemschut heette in het eerste kwartaal van 2015 de volgende leden welkom: Dhr. P. van den Bereken, Weert Dhr. J. van Gammeren, Utrecht Mw. M. Meijers, Amsterdam Mw. C. Driessen-Tromm, Blaricum Mw. M.B. Schone, Assen Mw. M.A.E. Timmermans, Alkmaar Belangen Groep Stad Bronckhorst, Bronkhorst Mw. J. Hille, Wouw Dhr. A. Vernooij, Ravenstein Dhr. G. Timmer, Groningen Dhr. W. Timmers, Heesch ANDRS Projectmanagement Advies, Castricum Dhr. H.W.E. Jansen, Amstelveen Dhr. E. Heuker-Veldhuizen, Doorn Dhr. J.A.W. Buisman, Heerde Dhr. E. Dorresteyn, Haren Dhr. A. Dzhengiz, Den Haag Wageningen Monumentaal, vereniging voor stadsschoon, Wageningen Mw. M.A. de Haas, Zwolle Mw. I. Brandsma, Amsterdam Dhr. P. van Isselt, Engelen Dhr. K. ter Horst, Naarden Dhr. K. Schonebaum, Utrecht Dhr. G. van den Berg, Breda Gemeente Südwest-Fryslan, cluster Erfgoed, Sneek Bent u nog geen lid van Heemschut? Of zoekt u een leuk cadeau-idee? Word dan lid of maak iemand uit uw vriendenkring lid. Als dank krijgt u Het Monumentenboek (winkelwaarde 14,95) cadeau. Meldt u aan op: www.heemschut.nl/ doe-mee.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2015 | | pagina 22