Bergen op Weg z n z 5 De vesting Naarden. Een halve eeuw restaureren (9 0 u UI Z Bergen op Weg Bergen op Weg r L_ Bergen op Weg Bergen op Weg De Stichting Industrieel Erfgoed Bergen op Stoom (SIEB) heeft met de hulp van externe auteurs de geschiedenis van het transport van de gemeente beschreven. De industriële ontwikkeling van de stad, het transport en de logistieke sector werd gevolgd. Dat leidde tot het idee om over dit onderwerp een boek te schrijven met als titel 'Bergen op Weg'; het werden uiteindelijk drie delen! Nog niet eer der was in één samenhangend verband het goederen- en personenvervoer over water, weg en rails vanaf circa 1800 tot 1950 in de gemeente Bergen op Zoom beschreven. In een algemene inleiding schetst Marie- Louise ten Horn-van Nispen de totstand koming van de infrastructuur in de regio. Gerrit Groeneweg neemt het vervoer over water voor zijn rekening. De sociale en maatschappelijke context van schippers en vissers, alsook hun persoonlijke lotgeval len worden door hem geschetst. Het trans port over de weg is door meerdere auteurs geschreven. Alle aspecten komen aan bod: niet alleen het goederentransport, maar ook het vervoer van mensen, eerst met paard- en-wagen, later met taxi en bus. Ook het rouw- en trouwvervoer krijgen aandacht. Het vervoer per rails bestaat uit twee delen: Voor de lezers van Heemschut biedt Uitge verij Matrijs het boek 'De vesting Naarden. Een halve eeuw restaureren', onder redactie van Carlos Scheltema (zie het artikel elders in dit nummer) aan met een speciale kor ting: in plaats van 19,95 betaalt u slechts 17,95 inclusief verzendkosten! Het boek is te bestellen door het mailen van uw adres- <1 Omslag boek Stedenschennis gegevens naar verkoop@matrijs.com onder vermelding van 'Lezersactie Heemschut'. Liever per post? Dat kan ook. Stuur uw schriftelijke bestelling en adresgegevens in dat geval naar Uitgeverij Matrijs, Antwoord nummer 4121, 3500 VB Utrecht (geen post zegel nodig). U krijgt het boek na bestelling samen meteen factuur thuisgestuurd. maart 2015 HEEMSCHUT 45 DEEL 2 TRANSPORT OVER WEGEN DEEL 3 TRANSPORT OVER RAILS I AA de trein en de tram. Tot in detail worden alle aspecten die met dit vervoer samen hangen onder de loep genomen. Het onder deel trein en tram is opgepakt door Marius Broos, Alex Beets en John Roovers. De tram heeft weliswaar een relatief kort bestaan gekend, maar is wel belangrijk geweest voor het goederen- en personenvervoer. De auteurs hebben niet alleen via onderzoek gegevens achterhaald, maar waar mogelijk nazaten geïnterviewd. De drie delen zijn zeer rijk geïllustreerd met deels nooit eerder gepubliceerde afbeeldingen. De drie delen van Bergen op Weg zijn als geheel te koop voor 44,95. Voor Heemschut leden is de prijs 35,- exclusief verzendkosten. Bestel de drie delen bij Mare van der Steen marc@bergenopstoom.nl of tel. 0164- 211818 onder vermelding van Bergen op Weg, met uw mailadres en huisadres.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2015 | | pagina 45