De Hallen wint Amsterdammers gezocht om monumenten te beschrijven! Erfgoednieuws Brinkgrevebokaal De herbestemming van de voormalige tram remise in Amsterdam West, gemaand 'De Hallen' heeft de Geurt Brinkgrevebokaal 2014 van de gemeente Amsterdam gewon nen. De jury bestond uit Helen van Duin, lid van het H-Team en 30 jaar actief in bouw- en vastgoedontwikkeling, Bastiaan van der Kraats, restauratiearchitect van Bureau lmeter98 en juryvoorzitter Karei Loeff, directeur van Heemschut. Het heeft lang geduurd totdat het zover was. Architect André van Stigt is er met de Stichting TROM na een aantal eerdere mislukte pogingen in geslaagd om het project vlot te trekken en te realiseren. Daarbij zijn creatieve en duur zame oplossingen gerealiseerd én is nieuwe stedelijkheid toegevoegd aan dit deel van Amsterdam. Het succes is overweldigend: De Hallen met daarin onder meer een bibliotheek, foodcourt, fietsenmaker, film zalen, studio's en restaurants mogen zich sinds de opening verheugen op een grote stroom van bezoekers. De Hallen vlak voor de oplevering. Amsterdam is op zoek naar Amster damkenners, die willen meehelpen om foto's van monumenten in de bin nenstad te beschrijven. 'Amsterdamse monumenten' is een nieuw online pro ject van het Stadsarchief Amsterdam. Monumenten en Archeologie en het Stads archief Amsterdam hebben de handen ineen geslagen om het project Amsterdamse monumenten' te realiseren. De negatieven- collectie van Monumenten en Archeologie bevat duizenden prachtige oude zwart-wit opnamen uit de vorige eeuw. Hoog tijd om die voor iedereen toegankelijk te maken. Met het project 'Amsterdamse monumen ten' wordt de hulp ingeroepen van Amster dammers en geïnteresseerden om de foto's te beschrijven. Alleen een internetverbin ding en passie voor de stad zijn nodig! Het resultaat wordt uiteindelijk op de Beeldbank Amsterdam getoond. Om erfgoedcollecties te ontsluiten heeft het Stadsarchief Amsterdam samen met Picturae een speciale website ontwikkeld. Op deze website kan elke erfgoedinstelling een collectie of een project ter ontsluiting aanbieden. Elk archief of museum heeft wel een omvangrijke collectie die niet wordt gedigitaliseerd of geïndexeerd, omdat het teveel werk en te kostbaar is. Doordat er een beroep wordt gedaan op burgers, wordt dit nu wél mogelijk. Vele handen maken licht werk. Op www.velehanden.nl vindt u meer informatie en kunt u zich aanmelden. Het Korenmetershuisje vanaf de Nieuwezijds Voorburgwal is een van de bijzondere foto's in de collectie van het Stadsarchief. 42 HEEMSCHUT maart 2015

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2015 | | pagina 42