Tiirrii Bisdom gaat zelf kerken herbestemmen 11 Special: het weekend van het NMF 24 Op stap met Peter Sijnke in Middelburg 28 De nieuwe Hollandse Waterlinie opnieuw bezien 36 HEEMSCHUT En verder: INHOUD Landschap in Nederland: één groot cultuurhistorisch monument. Huis Dingemans wacht op nieuwe gebruikers. Aandacht voor historische hijskranen is groeiende. De vesting Naarden wordt overgedragen. Omslag Foto: Arjan den Boer Huis Dingemans in Utrecht. Dingemans' torenkamer gezien vanaf het dakterras. eRFcoeDveRemcinc Heemschut Actief 16 Burgers beschermen erfgoed Egypte 22 Gastcolumn 23 Verenigingsnieuws 31 Erfgoedexcursies 44 Voordeel als Heemschutter 45 Het voorjaar is bij uitstek de periode om er op uit te trekken. Naast meer bezoek aan musea is er ook een steeds grotere belangstelling voor plaatsen met een hoge dichtheid aan historische monumenten. Ook ons cultuurlandschap is de moeite waard om op een mooie dag te verkennen. In deze Heemschut besteden we aan dacht aan de beleidsaspecten rond het landschap en kijken we specifiek naar de Nieuwe Hollandse Waterlinie, een van de grootste cultuurlandschap pen van ons land. In een nieuwe rubriek kijken we over de grens. Niet overal is er eenzelfde bewustzijn en participatie om het erf goed daadwerkelijk in stand te houden. Met vragen over de nieuwe Erfgoed- wet begeeft Heemschut zich midden in het debat. Hoe stellen we waar devolle interieurs en ensembles met roerende, niet nagelvaste onderdelen veilig? Waarom biedt de Erfgoedwet geen kansen voor de bescherming van de hoogtepunten van ons mobiele erfgoed? Deze hiaten worden hopelijk met de vaststelling van de wet door de Tweede en Eerste Kamer opgelost. Op 18 maart kunnen we opnieuw naar de stembus. Provinciebesturen heb ben invloed op het ruimtelijke orde ningsbeleid in uw omgeving en stellen aanvullende budgetten beschikbaar voor de instandhouding van erfgoed. De waterschappen hebben behalve een belangrijke taak voor onze veilig heid ook veel erfgoed in eigendom. Kortom: we zijn zelf aan zet dit voor jaar!! Karei Loeff, directeur

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2015 | | pagina 3