Vrijwilliger op stap Popmuziek Peter Sijnke in de bibliotheek van het Van de Perrehuis. De Spanjaardstraat met zicht op de koepel van de Oostkerk. HOTSU goed. Ik wil die lp of cd nog hebben, inclu sief de hoes. Jongeren zien daar het belang niet meer van of in ieder geval in veel min dere mate. Ze zijn vaak al tevreden met de digitale versie.' Wijzend op een fraaie kast in zijn werkkamer voegt hij daaraan toe: 'Veel ouderen zou den blij zijn met zo'n meubel, maar jongeren relativeren het eigendom van materieel erf goed. Dat is een ontwikkeling die gevolgen kan hebben voor Heemschut en die we in de gaten moeten houden.' Sijnke wijst ook op de zorgelijke staat van sommige monumenten, met name in de dorpen in de provincie: 'Daar zitten waarde volle Rijksmonumenten tussen. We kunnen er niet altijd wat aan doen, maar we sig naleren het wel.' De opknapbeurt van park Toorenvliedt, waar Heemschut Zeeland bij betrokken was, noemt hij als een succes van de laatste jaren: 'Hoe sterker Heemschut is, hoe meer we kunnen bereiken. Daarom vind ik het jammer, dat er de laatste tijd 'gedoe' is binnen de vereniging. Laten we daarmee ophouden en gaan doen waar Heemschut voor bedoeld is: het beschermen van ons culturele erfgoed!' van diverse commissies op het gebied van monumentenzorg en cultuurgeschiedenis. En hij werkte mee aan radio- en televisie programma's over de Zeeuwse historie: 'Veel mensen hier kennen me en weten me te vinden als er iets gaande is.' En inder daad, Sijnke heeft min of meer de status van Bekende Middelburger. Als je met hem door de stad loopt, wordt hij links en rechts gegroet. De belangstelling van Sijnke gaat verder dan het gebouwde erfgoed: 'We houden ons met Heemschut onder andere bezig met het probleem van de leegstand van katholieke kerkgebouwen. Maar ik ben ook geïnteres seerd in de geschiedenis van de popmuziek. Daar zie ik een verandering in de opstelling van jongeren ten opzichte van materieel erf- De panden aan de Loskade liggen aan het Kanaal door Walcheren. 30 HEEMSCHUT maart 2015

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2015 | | pagina 30