Mozarttrio in een statig herenhuis Zweetdruppeltjes Ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van het Nationaal Muziekinstrumenten Fonds (NMF), organiseerde het NMF in 2013 in samenwerking met Vereniging Hen- drick de Keyser (HdK) de eerste succesvolle editie van het 'Weekend van het NMF'. Deze concertmarathon behelsde maar liefst 100 concerten in één weekend in 100 verschil lende bijzondere historische panden van HdK, verspreid over heel Nederland. De kamermuziekconcerten werden verzorgd door honderden talentvolle musici, die instrumenten bespelen uit de collectie van het Nationaal Muziekinstrumenten Fonds. De eerste editie van het 'Weekend van het NMF' was een groot succes. Er kwa men lovende reacties uit het publiek en de musici vonden het geweldig te musice ren op plekken waar je normaal gesproken niet zomaar een concert geeft. De media stortte zich vol overgave op dit bijzondere evenement. Grote artikelen in bijna alle lan delijke kranten, 14 interviews in één week op Radio 1 en 4 en meer dan 170 artikelen in regionale en lokale kranten beschreven het 'Weekend'. Het zal u daarom niet verbazen dat het NMF dit originele evenement zal herhalen. Dit jaar organiseert het Nationaal Muziekin strumenten Fonds samen met erfgoedver eniging Bond Fleemschut het 'Weekend van het NMF' van vrijdagavond 5 juni tot en met zondagmiddag 7 juni 2015. Ook nu zullen de kamermuziekconcer ten in unieke panden plaatsvinden in heel Nederland. Voor de komende editie wordt momenteel alle inzet gepleegd om de mooi ste locaties te vinden. Wat dacht u van een Mozarttrio in een statig herenhuis, een cel loduet in een van de mooiste kapelletjes van Nederland of Klezmermuziek op een boerenhoeve? Bij het 'Weekend van het NMF' kunt u alles verwachten. Een ding hebben alle concerten gemeen: het zijn intieme kamermuziekconcerten (tussen de 10 en 75 bezoekers per concert), op bijzondere locaties waar niet of nauwelijks concerten plaatsvinden of die niet altijd op deze wijze publiek toegankelijk zijn. De muziek is van een hoog niveau. De meeste musici die spelen, hebben een muziekin strument van het NMF in bruikleen en zijn allen professionele musici of conservatori umstudenten. Voor de musici zelf is het ook een bijzon der evenement. 'Normaal gesproken kom je niet in zo'n prachtig gebouw als dit. Je fietst Interieur van het Amsterdamse Korenmetershuis. er wel eens langs en dan denk je: mooi pand, verder niets. Je verwacht niet dat je er ook een keer een concert mag geven. Het verzorgen van een concert op zo'n loca tie is dan extra bijzonder. De akoestiek is ook geweldig! Omdat het zulke kleine locaties zijn, kan het publiek gewoon met je muziek meele zen. De mensen kunnen zien watje doet en ze horen alles! Ze zien de zweetdruppeltjes over je wangen lopen... Dat maakt het alle-

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2015 | | pagina 25